Esimese asjana tõmbab Tiiu pajuvitsa põlve alt läbi. Nõnda pidi see veelgi painduvamaks muutuma. Kui nüüd pärja jagu oksa punutud, aga paindumatu jupp veel turritamas, siis lõigake see oksakääridega lihtsalt ära.

Pärja alus ongi valmis. Pärja põhimaterjaliks võib olla kuuse-, nulu-, männi-, kadaka- või jugapuuoksad – mis kellelegi meeldib ja kättesaadav on. Jõulu eel müüakse kimbuga oksakesi ka aianduskeskustes. Nuluoksa kiidab Tiiu heaks valikuks seepärast, et see säilib kaua. Kuivab, aga ei pudene. Kui selline pärg on välisuksel, siis värske õhu käes püsib kas või jaanipäevani. Kadakaokste puhul võiks aga juba enne töö alustamist kindad kätte panna. Kui tahate tuppa ka kuuselõhna, sättige mõned kuuseoksad teiste vahele.

Valige paras kimp oksi ja siduge see traadiga aluse külge natuke paremale poole viltu. Teine kimp oksi siduge suunaga vasakule ja ikka nii edasi.

Kogu oksailu jääb pärja ühele poolele, pahemale poole pole mõtet oksi raisata. Kui teil on kavas pärg kuhugi riputada, tehke selle taha traadist aas.

Pärja kaunistamine on kõige lõbusam töö. Kaunistusi saab lisada liimipüstolit (ettevaatlikult!) kasutades. Aga näiteks käbisid saab lisada ka nii, et keerutate käbi külge pisut traati ja kas lihtsalt torkate selle pärjasse või seote traadiotsad pärja tagant kinni.

Aianduskeskustes müüakse ka mitmes värvitoonis ja suuruses kuulikesi, millele juba traadijupid lisatud. Neid saab siduda ka kuuse külge – kuhu tahes.

Müüakse isegi kullaspreiga kaunistatud apelsiniviile, kuivatatud tšillit, kaneelikoort jmt. Kaneelikoor lisab pärjale ka lõhna. Muidugi võite ka ise apelsiniviile ja marju kuivatada. Tiiu enda lemmikuteks on jõulukaunistuste tegemisel kuivatatud mandariinikoored. Kõiki neid vahvaid kaunisasju saab jällegi kinnitada kas liimipüstoli või traadiga. Proovige pärja kaunistamisel ära kasutada ka vanu ehteid.

Advendi- ja jõulupärg ei peagi alati olema okstest. Pärgadeks kasutatakse põhku, pärg pannakse kokku käbidest, torbikuteks keeratud puulaastudest jne.