Selleks, et aaloe õide puhkeks, vajab ta talvist jahedust ning palju valgust. Kahjuks pole meil toataimena kasvatatavate suurte puukujuliste liikide õied nii värvikirevad, kui võiksid olla. Nimelt õitsevad nad enamasti talvel ning siis napib kirka õievärvi tekkeks valgust. Väiksemad liigid õitsevad aga suvel ja on enamasti sama värvirõõmsad kui looduses.

Reserveerige aaloele oma elamispinna valgeim koht. Suveks võib ta tõsta õue, tuule ja otsese päikese eest varjatud kohta. Kui taim värvubki esialgu punaseks, pole paanikaks põhjust, sest aaloed päevituvad nagu inimesedki. Talve jooksul omandab ta jälle tavapärase rohelise värvi.

Enamlevinud aaloesid on küllalt lihtne kasvatada. Nad pelgavad pigem ülemäärast hoolitsust kui unarusse jätmist. Aaloe kasvatamisel on märksõnadeks valgus ning mõõdukas kastmine. Kõik aaloed vajavad palju valgust ning lihaka taimena kardavad kõige rohkem liigset niiskust.

Muld peaks olema mõõdukalt viljakas ning üleliigse kastmisvee enesest kiiresti läbi laskma. Poest ostetud toalillemullale või aiamullale segage juurde neljandiku jagu peent kruusa või jämedat liiva.

Valige aaloele võimalikult väike, pigem laiem kui kõrge pott. Ja see võiks olla savist, sellega püsib taim kindlamalt püsti.