Tagasilõikusest on abi ka sii,s kui draakonipuule on kostile tulnud näiteks villtäid või muud raskesti tõrjutavad pahalased.

Parim aeg tagasilõikuseks on kevad, aeg, mil kõikide toataimede kasv muutub intensiivseks. Tagasilõikuse võib ühildada ka kevadise ümberistutamisega.

Taim lõigatakse tagasi soovitud kõrguseni. Kui draakonipuul juba on mitu haru, võib tagasi lõigata neist vaid osa jättes teised edasi kõrgustesse pürgima (need võib  soovi korral mõni teinekord tagasi lõigata). Jämedama tüve puhul on mõistlikum kasutada aiakääre, peenemate puhul piisab teravast noast. Tüve lõikepinna kaitseks võib selle pärast katta pookevaha või haavapalsamiga. Tagasilõigatud tüvest võib areneda 1-4 uut võrset.

Tagasilõigatud draakonipuud tuleks kasta veidi tagasihoidlikumalt, kuna taim on osa rohelisest lehemassist kaotanud ja ei vaja niipalju vett. Kuid kindlasti ei tohiks taime jätta päris kuivale, siis võib ta sootuks hukka saada. Rikkalikumalt võib kastmisega alustada, kui tüvel alustavad kasvu uued võrsed. Eelistatum on hästi valge kuid ereda päikese eest kaitstud kasvukoht.

Draakonipuu paljundamiseks võib äralõigatud ladvaosad kohe peale lõikust liiva-turbasegusesse mulda juurduma panna. Edukaks juurdumiseks hoida muld soe ja ühtlaselt niiske, vältida mullapalli läbikuivamist ja läbivettimist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid