Kuidas aga nende kevadiste meeleoluloojate eest võimalikult hästi hoolitseda?

Poest valida eksemplar, mille sibulad oleksid terved, lehed rohelised ja muist nuppudest veel avanemata. Juba täies õieehtes narstissidest pole ilu kahjuks pikalt loota. Väljavalitud taim pakkida korralikult sisse ja transportida võimalikult kiiresti koju.

Kui paberituutus oleva taime ja toa temperatuurid on ühtlustunud, siis vabastada taim paberist. Vajadusel kasta muld lillepotis korralikult märjaks ning hiljem alusele kogunenud liigne vesi valada ära. Nii väldite liigniiskusest tulenevaid mädanikke.

Asetaga nartsissid valgesse, kuid ereda kevadpäikese eest kaitstud õhurikkasse kohta. Kõrvetav kevadpäike närtsitab õied õige ruttu. Et õieilu jaguks kauemaks leidke lillepotile toatemperatuurist jahedam (+12º...+18º C) koht.

Ümberistutamisel pole mõtet, see kurnab asjatult taime. Küll aga võiks mõned korrad väetada õitsvatele taimedele mõeldud nõrga väetiselahusega. Kasta regulaarselt, umbes 2x nädalas või vastavalt vajadusele. Jälgida, et muld läbi ei vettiks ega ära kuivaks. Niiskuse hoidmiseks võib aeg-ajalt piserdada pehme ja toasooja veega.

Kui nartsissid on õitsemisega ühele poole saanud, võib sibulaid aia olemasolul edasi kasvatada. Selleks viia nad jahedamasse kohta, kasta regulaarselt ja paar korda ka väetada. Sedasi hoolitseda seni, kui lehed kolletuvad. Peale seda raputada sibulate ümbert suurem muld ja kuivatada varjulises õhurikkas kohas. Puhastada ja säilitada kuivas ja jahedas augustikuuni, mil nad ühes teiste lillesibulatega nende kasvuks sobivasse kohta maha pannakse.

Järgmisel aastal ajatatud sibulaid uuesti ajatamiseks ei saa kasutada, kuna õierohkus on kasin ja õied väheldased. Ka peenrasse istutatuna on järgneval aastal õitsemine napp. Küll aga rõõmustavad nad oma armsate õitega ülejärgmisel aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid