* Savist, plastist ja glasuuritud lillepottidelt saab äädikaga eemaldada sinna sadestunud-kogunenud lubjarandid.

* Kiviplaatide vahelt, kõnniteedelt jms kohtadelt murutaimestiku hävitamiseks võib kasutada äädikat. Selleks pihustada seda umbrohule ja lasta mõjuda. Eriti tõhus on seda teha päikselisel kuumal keskpäeval.

* Umbrohutõrjeks pihustada äädikat umbrohtudele. Olla vaid ettevaatlik, et äädikas ei satuks vajalikele taimedele, äädikas hävitab ka need.

* Sipelgate majast eemalehoidmiseks pihusta äädikat akendele, ustele jms kohtadesse, kus on sipelgate võimalikud liikumisteed. Sipelgatele mõjub äädikalõhn eemaletõrjuvalt.

* Äädikas sobib ka kasside eemalepeletamiseks kohtadest, kus te ei soovi, et nad toimetaks. Näiteks laste liivakast, lillepeenrad, kasvuhoone jms kohad. Äädikat pihustada liivakasti rantidele, kasvuhoone karkassile, peenraid ääristavatel kividele jne.

* Värskelt lõigatud lilled seisavad kauem vasis, kui vette on lisatud äädikat. 1l vee kohta võtta 2 spl äädikat ja 1 tl suhkrut.

* Et hoida veenõu puhas, pole vaja kasutada kalleid puhastusvahendeid. Piisab, kui lasta veenõul seista äädikaga puhastatult üleöö, see hoiab mikroobide elutegevuse kontrolli all.

* Alustass äädikalahusega aknalaual hoiab kärbsed toast eemal.

* Et sääsed ei tuleks hammustama, joo paar lusikatäit äädikaga nõrgalt hapustatud vett. Sinu lõhn muutub sääskedele ebameeldivaks.

* Äädikaga saab hästi puhastada veepihustite ja kastmissüsteemide otsikud sadestunud lubjakivist.

* Tigude surmamiseks võib kasutada äädikat, viimast loomakestele peale tilgutades surmab see nad silmapilkselt.

* Koera uriinist tingitud pruune laike murus saab vältida, kui lisate koera joogivette tilgake äädikat.

* Nahaprobleemide vältimiseks puhasta käsi pärast aiatöid äädikalahusega, nii hoiad käed puhtad, hävitad võimalikud haigustekitajad. Loomulikult tuleb pärast äädikaga puhastamist käsi kreemitada.

* Marjamahlaga parkunud käed saab puhtaks kasutades äädikalahust.

* Mulla happesuse tõstmiseks on abi kastmisvette lisatud äädikast. Eriti oluline on see hapulembeste taimede kasvatamisel.

* Sipelgapesade hävitamiseks pihusta neile äädikat.

* Aiamööbli puhastamiseks kasuta äädikaga niisutatud lappi.

* Koiliblikate püüdmiseks aias sobib lahus, mis on valmistatud 2 osast äädikast ja ühest osast siirupist. Vala lahus purki ja riputa see puukülge.

* Jäneste peletamiseks aiast kasuta äädikasse kastetud puuvillast kangapalli, mis on asetatud kilekotti. Torka kilekotti avaus ja aseta see siis aeda viljapuude lähedusse.

* Plastist aiamööbli puhastamiseks sobib lahus, milles on 1 spl äädikat ja 4 l vett.

* Värskeid lehtköögivilju võib loputada lahuses, milles on 1 spl äädikat ja 1,5 l vett, nii saab kerge vaevaga kätte lehtede vahele pugenud putukaist.

* Äädikas sobib ka aiapurskkaevu puhastamiseks.

* Et hoida aiatööriistu vaba seenhaigustest (aiatööriistadega on lihtne seenhaigusi edasi kanda) puhasta neid aeg-ajalt äädikalahusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid