Kõrvalharude eemaldamine ja taime kujundamine on üsna oluline töö kasvuhoones kasvatamisel. Kujundamise eesmärgiks on luua taimele paremad valgus- ja kasvutingimused. Piiramatu kasvu korral tekib tavaliselt kurgil igast lehekaenlast külgvõrse ja 1…5 viljaalget, mille suureks kasvatamiseks ei jätku taimel jõudu. Lisaks levivad lõikamata tihedas “džunglis” ka mitmesugused taimehaigused.

Üldreeglina lõigatakse ära kõik alumised külgvõrsed kuni 0,4-0,5 m kõrguselt. Kõrgemalt kärbitakse kuni spaleertraadini kõik külgvõrsed teise lehe tagant. Kui taim on kasvanud spaleertraadini lastakse külgvõrsetel vabalt kasvada. Kui taimed on istutatud tihedalt, siis võib ka spaleerilt rippuvaid kõrvalharusid kärpida ja lehti harvendada.

Taimede kujundamisel/hooldamisel lõigatakse ära ka vigastatud või haigestunud lehed, köitraod ja kõrvalharud, millelt on viljad juba ära koristatud. Kui taimed on kasvanud üle 1 meetri kõrguseks, võib hakata eemaldama ka kõige alumisi lehti (mitte üle 2 lehe korraga). Alumiste lehtede eemaldamine tagab parema õhu liikumise taimede vahel ja sellega seoses haiguste väiksema leviku.