Kui kasvutingimuste suhtes pole mingeid järske muutusi toimunud võib kolletumist ja lehtede mahalangemist põhjustada ka toitainete, eelkõige aga raua puudus. Seda tuleb ette, kui taime pole pikka aega ümber istutatud, taime pole üldse väetatud ning kastetud on lubjarikka veega. Lubjarikka veega kastmisel raud seotakse lubja poolt ja see muutub taimele kättesaamatuks. Rauapuuduse korral muutuvad taime lehed kahvatuks-kollakaks, leherood on aga tumedad, just nagu kirjeldasite.

Hetkel saab kõige kiiremat abi mandariinipuu väetamisest tsitruseliste tarbeks mõeldud väetisega. Kasutamisjuhised leiab tootja pakendilt.

Mandariinipuu kastmiseks kasutada pehmet vett. Vee pehmendamiseks on mitu võimalust. Vee võib läbi keeta, lasta enne kastmist ööpäev seista või kasutada vihma- või lumesulamisvett (neid koguda puhtast piirkonnast). Vee pehmendamiseks võib kasutada ka sidrunhapet (0,2g 1 liitri vee kohta), sidrunimahla (5-7 tilka 1 kl vee kohta) või turvast (50-70g 1 liitri vee kohta, ööpäev selitada).

Kui taime pole pikka aega ümber istutatud, tuleks see töö ära teha kevadel. Selleks on parim aeg märts-aprill. Istutuspott valida eelmisest vaid veidi suurem ning taim istutatakse samale sügavusele kui ta enne kasvas. Nii nagu teistelgi tsitruselistel, peaks mandariinipuu istutamisel kasutatav muld olema vett hästi läbilaskev ja nõrgalt happeline. Noori taimi istutada ümber igal kevadel, vanemaid kui 5-aastaseid aga 2-3 aasta järel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena