Üks võimalikke põhjusi, miks taim ei õitse, on väetamine liiga lämmastikurikka väetisega. Sedasi kasvatab taim vaid lehti ega mõtlegi õitsema hakata.

Hoopis tõenäolisemaks taime mitteõitsemise põhjuseks on aga liialt pikalt valge kasvukoht.

Lühipäevataimena peaks Blossfeldi kalanhoe saama õiepungade moodustamiseks ja rohkeks õitsemiseks olla 1,5-2 kuu vältel tingimustes, kus päeva pikkus, st valgust ei oleks üle 9-10 tunni. Seega peaks kalanhoele saabuma õiepungade moodustamiseks sobivaim aeg sügis-talvel, mil päevad on lühikesed. Kuid tubade valgustamine pikendab oluliselt päeva ja õiepungade moodustamine on häiritud.

Õiepungade moodustamiseks sobivad tingimused on täidetud näiteks kontoriruumis, kus taim saab sügis-talvisel ajal valgust vaid tööpäeva pikkuse jagu, 8.00-st kuni 17.00-ni. Sellest taimele piisab, et moodustuks õiepungad ning muidu vähenõudlik taimeke meid õitega rõõmustaks. Õiepungi moodustab ja kenasti õitseb kalanhoe ka siis, kui ta asub sügis-talvisel ajal ruumides, mis õhtul pole valgustatud.

Et sundida taime moodustama õienuppe, tuleks alates septembrist-oktoobrist reguleerida ise päeva pikkust. Selleks tuleks taimele asetada õhtul alates 17.00-st valgust mitte läbilaskev kate, olgu selleks siis must kile, pappkarp või paberkott. Kate eemaldada alles hommikul. Sedasi tuleks toimida järjekindlalt kuni õienuppude moodustumiseni. Siis pole sundpimendamine enam vajalik ning taime eest hoolitsetakse tavapärasel viisil.

Sundpimendamisega võib kalanhoed õitsema sundida ka muul aastaajal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid