Tõenäoliselt on lillepotis tegutsemas leinasääsed ja nende vastsed. Leinasääsed ise, need mustad lendlevad olevused, pole taimedele kahjulikud. Küll aga teevad kahju nende vastsed, kellele meeldib niiske keskkond. Vastsed söövad mõnuga taime juuri ja taime pehmeid osasid. Seeläbi häirivad nad taime elutegevust, taim võib känguda ja hullemal juhul hukkuda.

Üks võimalus on taim uude, vett hästiläbilaskvasse mulda istutada (kindlasti jälgida, et istutusmuld oleks antud taimeliigile sobiv).

Kui istutamist ei saa veel mingil põhjusel ette võtta, tuleks vähendada kastmist ning lasta mullal kastmiskordade vahel ära kuivada (kui taim seda muidugi välja kannatab). Kuiv keskkond leinasääse vastsetele ei meeldi, kuivas mullas on ka munade areng häiritud.

Samuti on abi, kui lisaks tagasihoidlikumale kastmisele katta mullapind 1 cm paksuse kuiva liiva või kruusakihiga. See võte takistab valmikutel munemast vastsete arenguks sobivasse niiskesse keskkonda.

Et vähendada lendavate putukate arvukust, võib üles seada liimpüünised, viimased on võrdlemisi tõhusad ning ohutud endale ja keskkonnale.

Tubastes tingimustes tasuks keemilisest tõrjest siiski hoiduda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid