Tomatiseemned lähevad mulda aprilli keskel ning tingimata tomatile soodsal viljapäeval (vt Thuni kalendrit). Külvikonteineritena on hobiaednik kasutanud kõrgeid vahtplastist kuumakindlad joogitopse. Need täidab ta 2/3 ulatuses (vähemalt 10 cm sügavuselt) niiske külvimullaga.

Katrin Uverskaja: “Panen ühe seemne topsi keskele, patsutan mullapinna korralikult kinni, puistan peale õhukese kihi kuiva külvimulda ja pihustan pinna niiskeks. Pistan igasse topsi sildi sordinimega ja laon topsid plastkastidesse, katan kastid kaanega (kontrollides eelnevalt, kas kasti põhi ja kaas on ikka augustatud) ning viin õue külma kätte.

Tomatiseemned on minu märkmete kohaselt idanema hakanud alati maikuus (ajavahemikus 9.−25.05.), kui konteinerisisene temperatuur, päevavalguse tundide arv ja mulla niiskuse tase on tärkamiseks sobiv.

Lillaka varre ja tumeroheliste idulehtedega tomatiseemikud kasvavad üsna kiiresti ning kui nad oma ninakesi üle topsiääre sirutama hakkavad, asun neid nii-öelda muldama.

Talikülv on erakordselt lihtne taimede ettekasvatamise meetod. Sel moel võib paljundada nii püsi- kui suvelilli, köögivilju, puid ja põõsaid.

Täidan topsid nüüd ka ülejäänud 1/3 ulatuses eelniisutatud mullaga ja matan tomatiseemikud kurguni mulla alla – pinnale jäävad ainult kõige ülemised lehed.

Säärane muldamistehnika aitab seemikutel kasvatada rohkem ja tugevamaid juuri, mis hakkavad moodustuma terve mahamaetud varreosa ulatuses. Tugevama juurestikuga taim aga kasvab minu tähelepanekute kohaselt hoogsamalt ja annab ka rohkem saaki.

Loomulikult üritan ka mullata soodsatel viljapäevadel. Väikesed tomatitaimed lähevad kasvukohale juuni esimesel poolel 10−15 cm kõrgusena, enamik kasvuhoonesse ja mõned ka suurtesse lillepottidesse terrassile.”

Katrin Uverskaja tunnistab, et talikülvatud tomatid ei vilju küll traditsiooniliselt ette kasvatatud tomatitest varem, kuid taimed on viimastega võrreldes tunduvalt tugevamad ja haiguskindlamad ning saavad edukalt hakkama ka õuetingimustes. Tomatid hakkavad valmima tavaliselt augustis ja annavad vilja kuni külmade tulekuni.