Vastab: Astrid Lepik

Kannikeseõielist säntpooliat on lehepistikutega võrdlemisi lihtne uuendada. Kuigi lehepistikuid võib kasvama panna aastaringselt, juurduvad nad siiski paremini ikka kevadel, märtsis-aprillis.

Pistikuks sobivad rootsuga, haigustest tabamata terved lehed, mis võetakse taime keskosast, kuid mitte lehekodariku keskelt. Jälgima peaks, et lehed poleks väga vanad ega liiga noored, need ei taha hästi juurduda ning kipuvad mädanema minema.

Lehtede pikad rootsud lõigata tagasi 1-2cm-le ja torgata turba-liivasegusesse (1:1) mulda veidi kaldu. Poti võib niiskuse hoidmiseks katta kilega, seejärel asetada ta sooja (+20º...+22º C) ja valgesse kohta. Vältida kõrvetavat päikest. Kastmisega olla tagasihoidlik, jälgida, et pistikud ei jääks kuivale ega oleks liigniiskes keskkonnas.

Lehekeste muldapanekust taimehakatiste saamiseni kulub umbes poolteist kuud, seega tuleb varuda omajagu kannatust.

Kui taimed on kenasti kasvama hakanud, istutada nad üksikult uude potti. Viimane ei tohi olla aga liiga suur, säntpooliataimed tunnevad end paremini väiksemas potis. Säntpooliatele sobib huumusrikas, nõrgalt happeline ja vett hästi läbilaskev istutusmuld, mille võib ise segada või osta poest spetsiaalse, säntpooliatele mõeldud mulla.

Õisi võib pistikust paljundatud noortelt taimedelt näha umbes poole aasta möödudes.

Lehepistikuid võib juurutada ka vees, kuid seal kipuvad nad kergesti mädanema minema.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid