Soki põhivärv on roheline ning mustrikord on kuus silmust ehk silmuste arv peab jaguma kuuega. Pole aga mingi patt silmus või teine kudumisringi ajal juurde või kokku võtta.

Kui olete põhivärviga jõudnud kokkuvõtmiseni, s.t väike varvas on natuke kudumi sees, võtke kasutusele teine värv.

Foto 1. Kuduge viis silmust rohelise ja üks silmus kollase värviga. Nii kolm ringi. Seejärel kuduge ühe kollase silmuse peale kolm kollast silmust, jälle kolm ringi.

Siis suurendage kollaste arvu viieni ja kuduge kolm ringi, millega sokk muutus üheksa ringi võrra pikemaks.

Kahandamist alustage kollaste silmustega. Kuduge kokku viiest kollasest silmusest teine ja kolmas silmus. Kahandamiseta vaheringe on kolm.

Nüüd kuduge kokku kollase kaks keskmist silmust. Kahandamiseta vaheringe on kaks. Seejärel kuduge kokku kollastest teine ja kolmas silmus. Kahandamiseta vaheringe on üks.

Nüüd kuduge ületõstmisega kokku esimene ja teine kollane silmus. Varrastele jääb üks kollane silmus vahelduma rohelisega. Siinkohal otsustage, kas lõpetate rohelise või kollase õiesüdamikuga. Edasi kuduge silmused järjest kokku nii, et õiesüdamik jääks võimalikult väike, s.t ei veniks liiga pikaks. Kahandamiseta vaheringe enam ei koo.

Kuna koekirjas on pikad lõngajooksud, tuleb neid pisut “karjatada”, et kogu töö kokku ei kisuks. Aga pikkade lõngajooksudega koekirjad on teatavasti soojemad.

Foto 2. Lillelisi varbaid on väga lihtne saada. Tuleb vaid sokinina kahandamist toimetada tavapärasest pisut teisiti.

Foto 3. Lilleõis pealtvaates.

Foto 3