Pärast lume sulamist istutasin taimed, sort 'Polka', kasvuhoonesse, sättides kolm taime mõnesentimeetrise vahega punti. Katsin nad veel kahekordse looriga ja hoidsin pöialt, et noored taimehakatised enne miinuskraadide saabumist kenasti juurduksid.

Talvel loopisin neile paksu kihi lund peale ja kevadel avastasin rõõmuga, et enamus taimi olid elus.

Tõsi, soojade ilmade saabudes nägid väljas peenral kasvavate kaheaastaste maasikataimede lehed tunduvalt suuremad ja elujõulisemad välja, kui kasvuhoones. See-eest õitsemine algas enne kasvuhoones ja ka marjad paisusid seal silmnähtavalt, samal ajal kui väljas taimed alles õitsesid.

Esimesed punased maasikad sain kasvuhoonest tänavu 8. juunil. Rõõm oli suur, kuid üllatuslikult valmisid peenarde peal, mida katsin kuni õitsemiseni kattelooriga, esimesed punased marjad vaid neli päeva hiljem.

Nüüd ei teagi, kas kasvuhoone annabki vaid mõnepäevase ajavõidu või on asi selles, et tänavu olid mai lõpus ja juuni algul väga soojad ilmad ja see kiirendas õues kasvavate maasikate valmimist. Või hoopis kolmas variant – sügisel liiga hilja kasvuhoonesse istutatud taimede saak jäi kevadel hilisemaks. Eks aeg annab arutust ja näis, mis järgmisel aastal saab.