KADRIN LINNA

Lehtede langetamiseks võib olla mitmeid põhjusi. Kirja järgi on raske aimata, mis oli hooldamise peamine viga. Võib-olla tekitati palaval ajal toa õhustamiseks tõmbetuult või lülitati konditsioneer tööle.

Kas kuivasid juured läbi, või vastupidi, jäi liigne vesi poti alumisse ossa, kuna väljavooluavad olid juurtest ummistunud. Kahju võib tekkida ka siis, kui verandal kasvava toa-
kase lähedusse toodi säilitamiseks suurel hulgal õunu. Ehk on mingi uue lillega kaasa tulnud kedriklest, kes toas taimelt taimele levib.

Toakask ehk rooshibisk on ainult siis väga ilus ja õitseb hästi, kui tal on kasvuks küllalt ruumi ning õhurikas ja valge kasvukoht. Suvel on sobivaim temperatuur 18–20°, talvel aga 14–16°. Suveajal kuumas kuivas ruumis, kuhu veel ere päike peale paistab, vajab puuke rikkalikumat kastmist ja ka piserdamist. Niisutamine on tähtis veel seepärast, et väga soojas kuiva õhuga ruumis võib esineda lehetäide kahjustus. Rooshibiski ei soovitata suveks õue viia.

Hibisk vajab suhteliselt avarat potti ja kiirekasvulise taimena palju toitaineid. Vaatamata väetamisele kasutab ta need peagi ära. Ümberistutamata taimel ei jää ka potis uute juurte moodustamiseks ruumi ja juurestik hakkab känguma. Seepärast tuleb noort toakaske igal kevadel suuremase potti istutada. Ümberistutamisel peaks kõiki oksi 1/3 võrra tagasi lõikama, siis tekib noorte üheaastaste võrsete tippudes rikkalikumalt õisi. Kärpimata hibisk kasvab kiiresti liiga suureks ja tema eest on siis ka raskem hoolt kanda.

Kas teie lemmik ellu jääb, ei saa kindel olla. Kontrollige juuri. Kui viga on neis, istutage ta ümber. Seejuures eemaldage kõik haiged juured ja vana muld. Sügisesel ajal ümber istutatud taim ei pruugi korralikult juurduda, et elujõulisena talvele vastu minna. Võite toakaske sobivasse kohta jättes ja mulda tagasihoidlikult niiskena hoides oodata tema seisundi paranemist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid