Praeguse mõisakooli kõrval asuva Veskimäe talu valgeks krohvitud maja korstnast tõuseb taeva poole valge suitsujutt. Eenmaa pere, kuhu kuuluvad Maiko (29) ja Kati (26) ning nende kaks last – kuuene Mait ja kahene Melani –, ootavad külalisi. Nende auks köetaksegi elutoas kaminat. Saabujaid tervitab haukumisega ka majavalvur Boss. Maiko ja Kati tulevad külalistele uksele vastu. Paekivimüüridest piiratud trepihalliga punasesse esikusse astudes saab juba aimu, et tegu on põneva koduga. Poleks neid noori, oleks mõisa paekivist kõrvalhoone ehk hävinudki.

Hulljulge otsuse – teha korda ligi 300 aastat vana mõisatööliste maja, kus omal ajal majutati ka kaugelt tulnud teelisi – tegid nad 2007. aastal. Siin on aegade algusest elanud mehe ema, vanaema ja vanavanaema. Maiko mäletab vana kööki ja elutuba, lauta ning mõningaid abiruume. Tema ema käis siin suvitamas. Tookord olid noorel mehel muud huvid.

Kuid ajad muutusid. Kui Maiko ja Kati veel Tallinnas elasid, jäädi lapseootele. Üheskoos võeti vastu otsus linnakärast eemale kolida. Nii jõutigi viimaks Harmi külla Veskimäele.