Soomest ja Rootsist pärit seemnesarjade pakendite peal olevat infot võib südamerahus usaldada, mujal tuleks otsida juurde teadmisi, millal on just selle taime jaoks õige külviaeg meie kodumaistes tingimustes.

Aprillis võiks köögiviljadest ettekasvatamiseks külvata hilise ja keskvalmiva peakapsa sorte. Viimane aeg on külvata igasuguseid tomatiseemneid - varaseid, keskvalmivaid, hiliseid - nii potis, rõdul kui ka kasvuhoones kasvatatavaid sorte. Paprikataimed peaksid olema hetkel vähemalt sõrmepikkused - nende külvamine on nüüdseks juba veidi hiljaks jäänud.

Aknalauale võib külvata maitseaineid: tilli, basiilikut, peterselli, majoraani, sellerit, liivateed, salveid, koriandrit, münti. Nendest seemnetest võiks tilli ja peterselli ka soovi ja võimaluse korral ka õuepeenrasse külvata - seemned peavad kevadistele külmadele hästi vastu ja tärkavad siis kui o neile paras aeg.

Suvelillekülvid on enamuses juba tärganud, kuid veel pole hiljaks jäädud näiteks mehhiko päsmaslille, lõvilõua, mätasharja, lillherne ja riitsinuse seemnete muldapistmisega.

Aprilli lõpus võiks hakata mõtlema kõrvitsaliste külvide peale: kõrvits, suvikõrvits, kurk, samuti päevalill - need taimed vajavad ettekasvatusperioodi umbes 4 nädalat ja mai lõpus, juuni alguses võiks olla võimalik neid juba välitingimustesse istutada.