Jagamise teel saab ka endale meeldivaid lilli paljundada ja teise kasvukohta viia - alati ei ole tarvis osta uut samasugust taime. Piisab jagamisest ja juba järgmisel hooajal ei ole kummagi puhma puhul näha, et keegi seal kallal käinud on.

Paljudele liikidele sobib jagamine noorendamise eesmärgil keskmiselt viieaastaste vahedega. Kolmeaastaste vahedega võib jagada paljusid kiviktaimla taimi ja näiteks hostasid. Kümneaastaste vahedega või harvemini jagatakse pojenge, rodgersiat, lursslilli, käokingi, epimeediumi, emajuuri, kolmelehist piiskenelast, pööris-kipslille ja päevaliiliaid. Kui taime soovitakse jagada paljundamise eesmärgil, võib seda teha kohe kui puhmas on piisavalt suur.

Puhma jagamiseks kaevatakse taim üles, kas labida või aiahargi abil. Aiahark on taime jaoks pisut parem valik, kuna sellega kaevamine lõhub taime juuri märkimisväärselt vähem. Suuremaid taimi võib üles kaevata ka osade kaupa. Jagamise lihtsustamiseks tuleks mulda juurte ümbert vähemaks raputada. Taime võib jagada väiksemateks osadeks käte, noa või labida abil, jättes taimele piisavalt terveid võrseid, kasvupungi ning juuri. Vigastatud või kuivanud juured lõigatakse tagasi terveteni. Samuti võib vormi lõigata maapealseid osi.

Üldine reegel on, et õitsemise ajal taimi ei jagata: kevadised õitsejad jagatakse sügisel ja sügisesed õitsejad kevadel. Septembris enam jagama ei peaks, kuna on olemas oht, et tekitatud kahjustused ei jõua enne külmasid täielikult paraneda.

Jagatavaid taimi kastetakse eelmisel päeval. Jagatud istikud istutatakse viivitamatult uutesse kohtadesse ning ei jäeta paljaste juurtega päikese kätte. Uusi istikuid kastetakse ja piserdatakse rohkelt. Kui ilm on kuiv ja soe, jätkatakse piserdamist ja kastmist igapäevaselt nädala jooksul.