Mahlategemise tarvikud peavad alati olema korralikult pestud ning neid ei või jätta paari päeva pärast saabuvat õunalaadungit ootama, et siis hooaja lõpus pesta.

Valmis pressitud õunamahla säilitatakse kõige levinumalt kaht moodi. Esimesel juhul seda kuumutatakse suures anumas lühiajaliselt piisava temperatuuri juures. Õunamahla keetmine ei ole vajalik, sest 78°C kraadi juures hävivad kõik mahla sees olevad ja käärimist põhjustavad pärmi rakud. Kuumutamine võiks kesta kuni 10 minutit. Mahl villitakse õhukindlalt suletavatesse pudelitesse või purkidesse veel kuumalt ning suletakse. Kuna õunamahl kipub olema pisut hägune, võib sellele lisada ka veidi suhkrut, see muudab mahla selgeks ja kirkaks.

Teine viis mahla säilitamiseks on selle külmutamine. Paljud toortoidu austajad kasutavad seda, kuna külmutada saab ka kuumutamata ja ilma igasuguste lisanditeta mahla. Selleks tuleks mahl villida sobivasse taarasse (enamasti kasutatakse selleks kas plastpudeleid või muidu pappkarpi käivaid 3 või 5 liitriseid kraaniga kotte. Mahl külmutatakse sügavkülmas ühekordse kihina ja pakid, pudelid tõstetakse kokku alles peale külmumist.

Mahla sulatamisel on soovitav seda teha pigem aeglaselt ja näiteks toatemperatuuril kui mikrolaineahjus või kuumaveevannis - nii säilivad maitseomadused kõige paremini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid