Patsiendid ummistavad pikkade ravijärjekordade pärast kiirabi ja erakorralise meditsiini osakonna uksetaguseid
"Haiged, kes tõesti vajavad kiirelt arstiabi, kannatavad patsientide pärast, kes pöörduvad pikkade ravijärjekordade tõttu kiirabisse," nentis Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas möödunud reedel toimunud tervisekonverentsil.
Eelmisel aastal kutsus tallinlane kiirabi välja 87 079 korda ehk kaks korda enam kui Helsingis ja Stockholmis. "See suur number ei tule sellest, et me oleks haigemad, vaid meil lihtsalt ei pääseta muidu arstile, sest järjekorrad on pikad."
Samuti pöörduvad haiged pikkade ravijärjekordade tõttu erakorralise meditsiini osakonda, sest tahavad saada kiiret lahendus oma terviseprobleemidele.
Samas on meil tööturul suur puudus arstidest ja õdedest, sest Eestis koolitatud spetsialistid lähevad välismaale tööle. "Riik peab leidma tervishoiule rahastust, sest meil on vaja inimesi, kes aitaksid meie oma rahvast," sõnas Adlas ja lisas, et siin ei aita e-teenused, sest kui abivajaja on peadpidi auto all, peab arst minema ja ohvri sealt oma kätega välja tõmbama.
"Kolme kuuga on vaja täiendavalt leida 40 täiskohaga kiirabitöötajat ning kolm lisakiirabibrigaadi," tõi Adlas välja kurva statistika, nentides, et inimesi lihtsalt pole.
"Enne kiirabireformi olid kiirabid igal nädalavahetusel hõivatud Karja tänava kandis ning kui Nõmmel mõni seenior insuldi sai, siis temani me lihtsalt ei jõudnud," lausus Adlas ja lisas kiirabireformi tunnustades, et nüüd jõutakse igale poole.
Allikas: Pealinn