Aknalaua-aedniku ABC: kuidas pikeerida
Oluline on jälgida tihedust: taimed ei tohi üksteisega kokku puutuda. Väljaveninud tõusmed tuleb kuni idulehtedeni mulda istutada.
Pärast pikeerimist kastke taimi, et vesi suruks mulla tihedalt juurte ümber. Seejärel viige potid mõneks päevaks päikese eest varju.
Osa liike on vaja koguni mitu korda ümber istutada, enne kui nad lähevad lõplikule kasvukohale (lobeelia, petuunia, begoonia, lõvilõug, tomat).
Mõned taimed jällegi ei talu ümberistutamist. Näiteks paprika tuleb kohe pikeerida väikestesse pottidesse, et juurestikku mitte kahjustada.
Porgandit ja hernest kasti või potti ei külvata, sest need kui külma mitte kartvad liigid saab kevadel varakult peenrale külvata. Vaid külmaõrna aeduba tasub panna 1–2 seemne kaupa potti, taimed toas ette kasvatada ning sealt juba juurepalliga välja istutada.
Pikeerimisel hoidke kinni taime lehest, mitte varrest, sest õrn vars võib näppude vahel kergesti muljuda saada.
Näpistage ära juure alumine ots. See soodustab külgjuurte teket ja harunemist – hästi arenenud juurekavaga taim saab mullast rohkem toitaineid kätte. Kui taimed on korralikult toidetud-väetatud, ei haigestu nad nii kergesti.