* Kuigi rõõmsavärvilised krüsanteemid sobivad imehästi kaunistama hämaramaid nurki nii toas kui õues, pole see taimele kuigi hea. Leidke talle võimalikult valge asukoht. Päikeselises paigas olge kastmisega eriti hoolas, et taim kuivale ei jääks.

* Kastke regulaarselt. Jälgige, et mullapall läbi ei kuivaks ega liiga märg ei oleks. Alusele kogunenud vesi valage kindlasti ära. Pole hea, kui vesi satub lehtedele ja õitele: lehti kimbutavad mitmesugused mädanikud ja seenhaigused, õied muutuvad ruttu koledaks.

* Kuigi kasvusubstraadis on krüsanteemile piisav toitainevaru olemas, võib korra-paar kasta õitsvatele taimedele mõeldud väetiselahusega.

* Närbunud õied noppige ära, nii säilib taimel värske välimus pikemat aega ning veel nupus olevad õied jõuavad end avada. Eemaldage ka koltunud lehed.

* Potikrüsanteemi võib ka peenrasse istutada, kus tema õieilu jätkub külmadeni. Külmaõrnad sordid meil talve õues kahjuks üle ei ela.

* Kui taimed enne sügisesi öökülmi tuppa jahedamasse ja valgesse ruumi tuua (esikusse, kinnisele verandale), võib õisi veel pikalt jaguda. Kasvuhoones kaitseb öökülma eest katteloor.

* Kuna potikrüsanteemi pikemalt hoidmisega on üksjagu vaeva ja tüli, on ta levinud hooajataimena, keda kasvatatakse vaid õitsemisaja lõpuni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid