Kassikanga kudumine on väga kasulik, sest seda mängides peab liigutama oma mõlema käe näppusid. Kui aga näpud liiguvad, siis liigub ka mõte, ja kui mõte liigub, siis areneb loovus ning elus paremini hakkama saamine.

Ühtlasi aitab kassikanga kudumine lapsel keskendumisraskustest üle saada, arendab mälu ja fantaasiat ning loob palju positiivseid emotsioone.

Kassikanga kudumiseks võite võtta juba valmis oleva nööri, aga palju vahvam on seda ise lõngast meisterdada. Isetehtud paela on kaunis ümber randme kanda ning see annab ka sooja.

Näpunööri heegeldamiseks läheb vaja lõnga, soovitatavalt võimalikult naturaalsest materjalist. Töövahenditeks on enda sõrmed ehk siis heegelnõelasõrmed-pöidlad ja nimetissõrmed.

1. Keerake lõngale väike keerd ning pöidla ja nimetissõrmega napsake lõngakera poole minevast lõngast kinni ning tõmmake sellest keerust läbi.

2. Tekib pikk aasake, mis tõmmake teise käega jälle nii väikeseks, et pöidla ja nimetissõrme heegelnõel sinna sisse mahuks.

3.–4.Taas napsavad sõrmed lõngast kinni ning tõmbavad lõnga aasast läbi ja teine käsi sikutab jälle aasa väikeseks tagasi. Nii korrake seda tegevust, kuni olete saanud umbes 1 m pikkuse näpunööri. Katkestage lõng ja tõmmake viimasest aasast lihtsalt läbi. Võtke nööri alguse ja lõpu lõng ning sõlmige kokku. Ongi mängimiseks kassikanga- ehk randmenöör valmis.

Kõige suurem pluss selle mängu juures on, et kui kanda seda randme ümber, siis ei ole enam kunagi igav, ei sõpradega ega ka üksinda bussi oodates, sest selle paelaga saab igasugu vigureid ja trikke välja mõelda. Kindlasti on paljud emad ja isadki rõõmsad ning mäletavad selliseid võtteid, kui neid mängima kutsutakse. Juhul kui see on meelest läinud või te pole seda kunagi osanud, siis käsitöösalongis Vaarikas Vahukoorega tegime selleks puhuks ka video.