Maaliline loodus ja jõeäärne maastik on pannud Tiina rajama sõstrakasvandust, unistama rabarberipõllust ja jõe päikesepoolsel kaldal kõrguvast viinapuuistandusest.

Veinivilla perenaine Tiina Kuuler ning abikaasa Allan Alaküla koos poegade Gregori ja Gabrieliga askeldavad juba üle aasta Valgejõe-äärses endises metskonnamajas. Valgejõgi on jõe nimi, aga sama nime kannab ka küla ja nende talu. Nii ei tulnud ka oma toodetele nime mõeldes kaua nuputada – selles talus sündinud veinid kannavad kõik eesnime Valgejõe.

Veinivilla jaoks loodud

Oma maja otsisid nad kaua, läbi sai sõidetud Eesti eri paiku, kuid ükski neist ei kõnetanud nii nagu Valgejõe. Ainult selle hind käis üle jõu. Aastatega hind tasapisi alanes ja lõpuks löödi müüjaga käed. Oma majja tulid nad 2014. aasta lihavõttepühadeks. Linnakodu Nõmmel on endiselt olemas, sest pood ja sealne elamine nõuavad ka hoolt. Enamik ajast ollakse ikkagi maal.

Aastaring uues kodus on olnud avastusterohke ja huvitav. Ei öelda ju asjata, et uut kodu ning selle ümbrust tuleks enne kohendamist ja ümbertegemist vaadata läbi iga aastaaja, alles siis mõistad seda paika.

Edasi lugemiseks: