Teenimatult on hurmaa jäänud teiste puuviljade varju. Alles hiljuti on ka meie kaubandusest kvaliteetseid ning ilusa väljanägemisega küpseid hurmaasid saada.

Hurmaad tasub süüa just järgnevatel põhjustel:

  • Hoiab haiguse eemal. Suure A- ja C-vitamiini sisaldusega tugevdab hurmaa immuunsust. Kui aga haigus siiski tabanud, siis loputage kurku mõned päevad järjest värskelt pressitud sooja hurmaa mahlaga, millele on lisatud natuke kaneeli.
  • Aitab säilitada teravat pilku. Küps hurmaa vili sisaldab suures koguses beetakarotiini, mis tugevdab nägemist ja peatab silmade vananemist. Samal põhjusel soovitatakse hulgaliselt süüa ka porgandit.
  • Soodustab neerude tööd. Magneesium ja vesi, mida hurmaas on küllaltki hulgaliselt, aitavad organismist eemaldada naatriumisooli ja tänu sellele lihtsustavad neerude tööd.
  • Parandab meeleolu. Üks küps vili annab olulisel määral vajalikku magneesiumi, mis rahustab närve ja kindlustab hea une. Sportides on hurmaa heaks vahepalaks - aitab vältida lihaskrampe ning annab energiat. Fruktoos ja glükoos hoolitsevad hea tuju eest.
  • Väärtuslik kiudainete allikas. Tervise seisukohast võttes on hurmaa näiteks õunast palju kasulikum, sest sisaldab mitu korda rohkem kiudaineid. Piisavas koguses kiudaineid hoiavad seedimise korras ja aitavad jääkaineid organismis siduda ning ohutult väljutada.


Hurmaa on rasva- ja kolesteroolivaba. Keskmine hurmaa sisaldab endas vähem kui 130 kilokalorit ja näiteks 6g kiudaineid, 13mg kaltsiumi, 270mg kaaliumi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid