Avamaal on kurgi kasvatamiseks kaks moodust: seemnetest otse avamaale külvates või ettekasvatatud taimede istutamine.

Tähele tuleks panna, et otsekülviks avamaale on sobivaim aeg alles mai lõpus – juuni algul, kui mulla pindmine kiht on soojenenud üle kümne plusskraadi. Liiga külma mulda külvatud seeme ei idane ja läheb tihti mädanema. Seemned tuleb külvata 2–3 cm sügavusele niiskesse mulda ja kohe pärast seda on soovitatav külv katta kattelooriga. Tulemust ei ole vaja kaua oodata – sobivate kasvutingimuste juures tärkab kurk avamaal juba nädalaga.

Kurgitaimi võib ette kasvatada kõikjal, kus on piisavalt soe – aknalaual, küttega kasvuhoones. Kuna kurgitaimed avajuursetena ümberistutust hästi ei talu, külvatakse seemned ettekasvatamisel umbes 6cm läbimõõduga istikukassettidesse või -pottidesse. Külvikasti külvamine ja hilisem pikeerimine ei kipu nende taimede puhul õnnestuma. Ideaalne kasvukoha temperatuur peaks päevasel ajal olema 20–25° ning öösel 17–18°.

Parimaks ettekasvatusaja pikkuseks loetakse 12–16 päeva, siis on taimedel arenenud 1–2 pärislehte.

Mõni päev enne kasvukohale istutamist tuleb kurgitaimede harjutamiseks väliskeskkonnaga neid n-ö karastada. Selleks õhustatakse kasvuhoonet rohkem kui tavaliselt ja taimi kastetakse vähem.

Taimed soovitatakse avamaale istutada pärast öökülmaohu möödumist, sooja ja tuulevaikse, kuid pilvise ilmaga. Taimed istutatakse mulda kuni idulehtedeni – see soodustab külgjuurte teket.

Pärast istutamist kastke taimi ja laotage kohe ka katteloor peale. Katteloori all kasvatatud taimed annavad esimese saagi kuni kaks nädalat varem. Partenokarpsete kurgisortide kasvatamisel võib katteloori peal hoida kogu kasvuaja ja isegi saagikoristusperioodil, kuid siis tuleb arvestada, et loori eemaldamine ja tagasi panemine on üsna tülikas. Putuktolmeldatavate kurgisortide puhul peab õitsemise ajal katteloori päevaseks ajaks eemaldama või siis vastavalt ilmastikuoludele selle ka täielikult ära võtma.