Ööbiku gastronoomiatalu restoranis serveeritakse hõrgutisi ainulaadsetelt lauanõudelt
Ööbiku Gastronoomiatalu soovib lisaks kõrgtasemel toiduvalmistamisoskustele omandada piisavad algteadmised keraamika ja selle tootmise vallas, et välja töötada ainulaadne lauanõude komplekt, mis on inspireeritud Eesti loodusest ja mis valmistatakse käsitööna.
Vajati oskusteavet, mis tagaks tulevikus tõrgeteta väiketootmise ja seega pöördutigi Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonda, kus asub sellealane kompetentsikeskus.
“Ööbiku gastronoomiatalu on restoran, mis edendab maaelu ja Eesti toidukultuuri ning kohalikust loodusest inspireeritud lauanõud aitavad väärtustada puhast Eesti toorainet, talutoitu ja käsitöö kultuuri ning seda põhimõtet otsisime ka keraamikatudengitega koostööst,” sõnas gastronoomiatalu asutaja ja peakokk Ants Uustalu.
Keraamika osakonna professor Urmas Puhkan ja juhendajad, tootedisaini õppejõud Heikki Zoova, keraamika osakonna dotsent Ingrid Allik ning Karin Kalman ja kipsimeister Ene Raud seadsid tudengitele ülesandeks lisaks Uustalu ootustele veel uuenduslike ning kõrgema lisandväärtusega toodete väljatöötamise.
Kõigil protsessis osalenud üliõpilastel oli oma individuaalne uurimisteema, mis lähtus tellijapoolsest sisendist ja eskiisidest. Protsessi käigus katsetati tööstuslikult toodetud savide kasutamiskindlust intensiivse kasutuse tingimustes. Diana Selli katsetas lehtklaasi painutamist ja tellisesavi ühendamist sulaklaasiga ning uuris baariumglasuuri pinna tihedust ning kulumiskindlust. Madli Väli spetsialiseerus balloonmaalitehnikale ja erinevatele glasuuridele. Jana Zgun teostas taldrikud sgrafiito tehnikas, kasutades selleks valget angoobi punase savi põhjal.