Nostalgia soe puudutus

Enamik inimesi meenutab oma lapsepõlve ja noorusaastaid heldimusega. Teame ju kõik, missugune tunne on, kui kuuleme meie nooruses moes olnud laulu või sööme toitu, mis maitseb täpselt nõnda nagu kunagi vanaema juures.

Sedasama õrna nostalgiat kannab endas ka vintage-mööbel. Üksainuski mööbliese suudab luua tunde, et hullumeelse kiirusega muutuvas maailmas on siiski ka asju, mis jäävad alati sellisteks, millistena meie neid mäletame.

Isetegemise innustav kogemus

Vintage-mööbel annab võimaluse proovida seda, milleks järjest vähem võimalust on – olla ise millegi looja. Selle asemel, et osta asi, mille juures kõik on juba valmis, võta kätte ja veendu, et sa suudad ka oma kätega mööblitükkidele imepärase välimuse anda!

Elukogenud inimesed ütlevad, et töö ise on kõige parem õpetaja, ning see on sulatõsi. Proovi ja sa näed, et suudad seda kõike: vana värvi eemaldada, pahtledada, lihvida, värvida, lakkida.

Vintage-mööbli tõelised fännid kasutavad spetsiaalseid ökotooteid, mis jätavad esemele alles osakese ajaloost. On uskumatult tore teada, et asjad, mis sind ümbritsevad, ei ole anonüümsed esemed, vaid igaühe juures on sinu enda käsi mängus olnud, andmaks neile uut elu.

Tõeliste pärlite avastamine

Inimesed, kes oma vana mööbli ära annavad, teevad seda tihti mitte sellepärast, et neil asjadel midagi viga oleks, vaid soovist kodu muuta. Nii võibki juhtuda, et väga väikese raha eest on saadaval väga originaalne disaintoode.


Mõnikord võib vintage-mööbel pakkuda tõelisi üllatusi. Nii näiteks selgus ühelt üsna armetu väljanägemisega kapilt (mis oli seisnud ühisköögis) valget värvi eemaldades, et tegemist oli imeilusa maarjakasest kummutiga.