Maamaja kindlustamisel mängib olulist rolli see, kas selles elatakse alaliselt sees
Selleks, et meid oleks alati kindel paik ootamas, tasub mõelda selle kindlustamisvõimaluste peale.
Maamaja kindlustamiseks jagavad soovitusi IIZI kodukindlustuse spetsialistid.
Maamaja kindlustamisel kehtib tavapärane põhimõte: mida suuremad on kaitsed ja väiksem omavastutus, seda kõrgem kindlustusmakse. Samas on oluline, et kindlustus arvestaks just sinu soovide ja vajadusega ning kahju korral selleks ka abi oleks. Kindlustuspakkumisi võrreldes tasuks vaadata hinnast kaugemale ja mõelda, millised riskid on pakkumises sees. Hinnatundlikuma majapidamise puhul on heaks nipiks suurendada omavastustust, kuid riskide osas valida siiski võimalikult lai kindlustuskate.
Maakodu kindlustamisel on oluline hoone renoveerituse tase. Aegu näinud, poolenisti lagunenud ja renoveerimata hooneid ei ole kindlustusseltsid varmad kindlustama. Üldjuhul vajab täpsustamist ka küttesüsteemi, elektrisüsteemi, torustiku ja katuse korrasolek. Pakkumise küsimisel tuleb kasuks pildimaterjali olemasolu, et anda maaklerile vahetu ülevaade kindlustatavast pinnast ja saada võimalikult hea pakkumine.
Kindlustusseltside pakkumised maakodude kindlustamiseks on väga erinevad. Mõned seltsid pakuvad paremaid lahendusi ajutise elukoha (suvila, maakodu) kindlustamiseks juhul, kui oled alalise elukoha nende juures juba kindlustanud.
Kindlasti on ülioluline pöörata tähelepanu just kindlustustingimustele ning võrrelda lisaks kindlustusmakse suurusele ka pakutavat kindlustuskaitset ja tingimustes sätestatud välistusi.