Vii kasutuskõlblik mööbel Uuskasutuskeskusse

Kui sul on ära anda mööbel või kodutehnika, mis on ikka veel terve ning kasutuskõlblik, ning sul on endal olemas ka transport, on kõige lihtsam mööbel ise oma lähimasse Uuskasutuskesksuse viia. Pole hullu, kui näiteks diivani katteriie või kapi värv on veidi väsinud, kuid kui see näeb välja nii, et keegi teine saaks selle suurema vaevata üles kohendada, siis sobib. Annetusi võetakse keskuste lahtiolekuaegadel vastu kõigis seitsmes keskuses üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Narvas.

Kutsu järele tasuta kaubik

Kui sul endal pole võimalust oma ikka veel kasutuskõlblikku mööblieset transportida, tuleb appi Uuskasutuskeskuse kaubik. Eeliseks on see, et ei pea ise esemete edasise käekäigu ega transpordi eest muretsema ning sinu annetus võib teha õnnelikuks mõne noore pere või raskustesse sattunud inimese. Loe kaubiku tellimise kohta lähemalt: suuremate asjade annetuseks tuleb kaubik appi.

Proovi ära anda mööbel internetis

Internet seostub tavaliselt asjade müügiga, kuid tegelikult on paljudes portaalides võimalus mööbel ära anda ka täiesti ilma rahata. Silmas tuleb pidada seda, et ostja peab enamasti sellele ise järele tulema, ning kui ta ei ela sulle lähedal või tal puudub üldse transpordivõimalus, siis võib tehing selle taha jäädagi. Mõned saidid, kus saab mööblit ära anda: spunk.ee, soov.ee.

Vii kasutuskõlbmatu mööbel jäätmejaama

Kui mööbel või tehnika on omadega niivõrd läbi, et sellest enam keegi teine rõõmu ei tunneks ja sul on võimalik seda ise transportida, siis on mõttekas see viia oma lähimasse jäätmejaama. Eeliseks on see, et ära antavad esemed võivad olla ükskõik missuguses seisukorras. Miinuseks aga see, et enamasti tegutsevad jäätmejaamad hinnakirja alusel ning äraviimine on tasuline.