Testige plekieemaldit kusagil rõiva serval märkamatus kohas, et aru saada, kui värvikindel on riie. Kui kasutate valgendit, valgendage kogu riideeset, et värv ei jääks ebaühtlane.

Pange määrdunud ese pleki väljavõtmise ajaks “nägu allapoole” puhtale kangale või paberrätikule. Kandke plekieemaldi pleki pahemale poole. Peske riideid alati pärast seda, kui olete neid plekieemaldiga töödelnud.

Kõige tavalisemad plekid


Jumestuskreem – leotage, kasutades eelpesu pesuvahendit; seejärel peske masinaga nii kõrgel temperatuuril, kui kangas lubab. Tugevate plekkide puhul kasutage plekieemaldit või vedelat puhastusvahendit. Töödelge niisutatud plekki, kuni ka kontuurid on kadunud. Loputage ja peske nagu tavaliselt.

Deodorant – kasutage bioloogilist pulbrit ja pesuvette lisatavat plekieemaldit.

Huulepulk – pange riie leotusvahendiga ligunema, seejärel tupsutage sobiva plekieemaldusvahendiga või pühkige plekki puhastusvahendi lahusega niisutatud pesukäsnaga, seejärel peske nagu tavaliselt.

Küünelakk – võite proovida küünelakieemaldiga (ärge kunagi kasutage seda sünteetiliste kangaste puhul!). Pange plekiga koht “nägu allpool” imavale paberile ja kastke seda küünelakieemaldiga. Vahetage all olevat paberit tihti, siis “voolab” plekk selle sisse. Korrake, kuni nähtav laik on kadunud. Loputage, seejärel peske nagu tavaliselt.

Helesinised täpid – neid tekitavad siniseks muutvad pesuained või pesupehmendid. Eemaldage need tulises vees leotades, seejärel peske uuesti.

Heledad täpid – neid tekitavad helendajad. Pange riie kaheks tunniks likku lahusesse, kus on 1 osa pesuvahendit ja 2 osa sooja vett. Seejärel pange masinasse, aga ärge lisage pesuvahendit. Kui täpid on tekkinud valgendist, siis ei saa enam midagi teha.

Pruunid plekid või triibud – need tulevad mineraal- ainetest vees. Võtke need maha rooste-eemaldiga või lahusega, milles on 1 osa sidrunimahla või äädikat 1 osa sooja vee kohta.

Rohi – esmalt töödelge plekki korralikult spetsiaalse rohupleki eemaldiga, seejärel kasutage masinpesul bioloogilist pesuvahendit.

Muda – laske kuivada, seejärel eemaldage nii palju eralduvat muda kui võimalik. Peske kõige kuumema temperatuuri juures, kui seda kangast on lubatud pesta, kasutades bioloogilist pesupulbrit. Vette lisage plekieemaldit. Korrake seda kui vaja.

Õietolm – et õietolmu kätte saada, tupsutage kohta liimiteibiga või kasutage nõrgal režiimil tolmuimejat. Seejärel kasutage rohupleki eemaldit ja peske nagu tavaliselt.

Männivaik – hõõruge plekki plekipuhastusvedelikuga, laske õhu käes kuivada. Hõõruge sisse pesuvahend ja peske nagu tavaliselt. Kui plekk siiski välja ei lähe, valage peale mõni tilk ammoniaagilahust. Laske kuivada ja peske vedela pesuvahendiga.

Beebitoit – pange plekk eelpesu pesuvahendi lahusesse mõneks tunniks likku. Peske nagu tavaliselt.

Šokolaad – peaks välja tulema, kui kasutate masinpesu ajal bioloogilist pesupulbrit.

Must kohv ja tee – pange plekk kohe jaheda vee alla, seejärel töödelge pesuvahendi ja bioloogilise pulbriga.

Kohv ja tee piima või koorega – tupsutage sooja vette kastetud pesukäsnaga. Kandke pinnale vedelat pesuvahendit, seejärel peske kuumima veega, mis on lubatud selle kanga puhul, kasutades bioloogilist pesupulbrit.

Piimatooted – värsket plekki töödelge plekipulgaga või pange pooleks tunniks leotusvahendi lahusesse likku. Kui plekk on vanem, laske sellel paar tundi liguneda. Pärast leotust peske nagu tavaliselt.

Muna – tehke lahus: 150 g (¾ kl) bioloogilist pesupulbrit 4 liitri jaheda vee kohta. Olenevalt pleki vanusest laske pool tundi kuni mõni tund liguneda. Peske riideeset nagu tavaliselt.

Puuviljamahl – pange rõivas jahedasse vette likku ning seejärel töödelge kohta puuvilja- ja veiniplekieemaldiga. Valget riiet on teinekord vaja hoida ka valgendis.

Ketšup, tomatipasta – loputage külma veega, seejärel pange umbes pooleks tunniks likku lahusesse, milles on 150 g (¾ kl) pesuvahendit ja 4 liitrit jahedat vett. Peske nagu tavaliselt bioloogilise pesuvahendiga.

Punane vein – asuge kohe tegutsema. Ärge kunagi pange plekile soola, sest see kinnistab pleki. Parem valage plekile gaseeritud või soodavett. Hõõruge kohta õrnalt puhta märja lapiga. Seejärel kasutage puhast kuiva lappi, et tupsutada koht kuivaks. Kuivanud plekki saate töödelda plekieemaldusvahendi või vesinikperoksiidiga.