Väga heast mullast võib porgandid ka tõmmates tervelt kätte saada, kuid üldiselt oleks mõistlik neid aiahargiga veidi kergitada. Enne hoiule panekut lõigake porgandi lehed terava noaga ära. Kui koristatud saak on märg või porine, tuleks seda enne keldrisse viimist varjus kuivatada. Kindlasti ei tasu porgandeid mullast puhastamiseks omavahel kokku või vastu maad lüüa, see tekitab neile vigastusi, mis vähendab säilivust.

Säilitamisele minev saak sorteerige läbi, kevadeni säilivad ainult kõige kvaliteetsemad porgandid. Pisemad, harulised ja vigastatud porgandid tuleks esimesena ära tarvitada.

Hoiuruum peaks olema jahe ja üsna kõrge õhuniiskusega. Parim temperatuur on 0 kuni +1° ja õhuniiskus 90–95%. Enne saagi ladustamist tuleks ruum korralikult õhutada ja haigusetekitajatest puhastada. Sama tuleks teha ka säilituskastidega, kui kasutatakse samu kaste, mida eelmisel aastal.

Säilitamiseks võib saagi laduda hunnikusse, panna kasti või salve. Kuna porgandite koor on üsna õhuke, kuivavad nad liiga madala õhuniiskusega hoiuruumis ära. Kui hoiuruumi õhk on liiga kuiv, tasub porgandeid hoiustada kihiti liivaga. Selleks on hea kasutada liiva pidavaid kaste või ämbreid, kuhu saab saagi laduda ja iga kihi vahele panna kihi liiva. Veidi aitab niiskusekadu vältida ka see, kui kast näiteks kilega vooderdada. Ärge hoidke porgandeid koos puuviljadega, neist eralduv etüleen vähendab porgandite säilivust olulisel määral.

Porgandeid võib edukalt säilitada ka peenras. Sel juhul tuleks eemaldada maa sees olevatelt porganditelt pealsed ja katta peenar mulla ja puulehtede või põhuga. Porgandeid armastavad näksida ka närilised, seega tuleb nende ligipääsu porganditele takistada või kasutada näriliste tõrjumiseks mürki või lõkse. Vastasel juhul võib nende tekitatud kahju hävitada suure osa talvevarudest.