10.01.2021, 10:00
Milliseid töid peab aednik tegema jaanuaris?
Viige välja auga teeninud jõulupuu. Jaanuari algus on tagumine aeg lõpetada taimede talveks katmine.

Et lumi oksi ei murraks, saputage see okstelt ettevaatlikult maha.
FOTO:
- Viige välja auga teeninud jõulupuu. Põletage see või laasige paljaks, oksad sobitage talvekatet täiendama, tüvele saab suvel ronima suunata herned või aedoad.
- Jaanuari algus on tagumine aeg lõpetada taimede talveks katmine. Ühtlasi võib neile kaitseks kevadpäikese eest hakata paigutama varjukangaid.
- Toitke linde. Sellest on teilegi kasu, sest toidulauda külastavad linnud vaatavad üle ka aia puud ja põõsad ning korjavad ära koorepragudesse talvituma pugenud kahjurid.
- Kontrollige panipaikadesse viidud puu- ja köögivilju. Eemaldage riknenud viljad, ning kui närilised on palju kurja teinud, puistake mürki ja seadke üles lõksud.
- Trampige lumi noorte puude ja põõsaste ümber tihedaks. Siis ei pääse hiired lume alt nii kergesti nende koort närima.
- Lund rookides ärge kuhjake seda suurtesse hunnikutesse – siis sulab see kevadel kaua ja lumehunniku all võib tekkida haudumine. Samal põhjusel loopige laiali ka suured hanged.
- Et lumi oksi ei murraks, raputage noored puud suuremate lumesadude järel puhtaks. Seda abi ootavad eriti okaspuud ja koonusja võraga kultivarid.
- Viige toataimed duši alla või puhastage nad tolmust märja lapiga. Nõnda paraneb taimede välimus ja ühtlasi märkate varakult, kui neile ilmuvad kahjurid.
- Toa tuulutamisel ja akna avamisel jälgige, et toalilled ei jääks külma tuule kätte.
- Vaadake üle aiatööriistad. Teritage käärid ja saed, värvige üle istutuskühvlite käepidemed, puhastage-õlitage muruniiduk, harutage lahti aianöör ning kerige see uuesti korralikult kerra.
- Kasutage juhust ja lugege erialast kirjandust, küsige nõu asjatundjailt. Neilgi on talvel rohkem aega ning nad on abivalmimad.