Materjalid ja töövahendid

  • läbipaistev glütseriinseebimass
  • valge seebimass kitsepiimaga
  • seebivärvid valmisseebimassile
  • eeterlikud õlid või aroomiõlid
  • pipett lõhnaaine lisamiseks
  • veevann ja sobiva suurusega nõu seebi sulatamiseks
  • silikoonist erikujulised muffinivormid

Tehke nii

Tükeldage läbipaistev seebimass umbes 1,5 cm läbimõõduga kuubikuteks ja sulatage veevannil. Jälgige, et seebi sisse ei satuks tilkagi vett. Vesi peaks õrnalt kahisema, mitte mulinal keema.

Tehke kõigepealt valmis kaunistused. Selleks lisage sulanud seebimassile paar tilka meelepärast värvi, segage ja valage mass umbes 0,5 cm kihina tasasele alusele tahkuma. Hästi sobib näiteks seebimassi karbi kaas.

Kui värviline mass on peaaegu tahke, eemaldage alus ja keerake kaunistus rulli nagu kaneelisaia tainas.

Rulli otsast saate lõigata meelepärase paksusega spiraalseid tükke. Tehke teist värvi seebimassist väikesi ruudukesi või lõigake kaunistused välja pisikeste piparkoogivormidega.

Asetage kaunistused vormide põhja. Eri kujuga silikoonist muffinivorme saab kodukaupade poest. Meie töötubade laste lemmikuks saanud kalavormid leidsin toidupoest jääkuubikuvormide nime all. Müügil on ka plastist seebivorme, kuid jäigemast vormist on hiljem keeruline seepe kätte saada.

Sulatage vajalik kogus läbipaistvat seebimassi. Arvestan iga muffinivormi kohta umbes 50 grammi läbipaistvat ja 20 grammi valget seebimassi.

Nüüd on käes lõbusaim hetk – valige kõige mõnusama lõhnaga eeterlik või aroomiõli ja lõhnastage seebimass. Kui teete seepi kingituseks, mõtelge, milline lõhn võiks kingisaajale meeldida. Minu kogemus ütleb, et nii laste kui täiskasvanute lemmiklõhnadeks on magus apelsin, piparmünt ja sidrunhein ning lastele meeldivad peamiselt šokolaadi- ja maasikaseebid.

Lõhnastamisel doseerin eeterlikku õli tunde järgi – alustan mõnest tilgast topsitäie kohta ja lisan vähehaaval. Seebitootja antud soovituslikud kogused ei pruugi head tulemust anda, kuna kuumemast seebimassist võib lõhn haihtuda ning seep vajada lisalõhna.

Valage lõhnastatud seebimass vormidesse nii, et see kataks kaunistused ja täidaks umbes 2/3 vormist. Jätke seebid tahkuma.

Nüüd sulatage valge seebimass. Lisame umbes 0,5 cm valge kihi seepärast, et valge kitsepiimaga seebimass niisutab nahka ja läbipaistmatu kiht toob kaunistused ilusti esile. Valget seebimassi võite ka meelepäraste värvidega toonida. Oodake, kuni vormides oleva läbipaistva seebi pealispind on muutunud kilejaks ning seejärel võite valge või värvilise kihi peale valada.

Laske seepidel vormis paar tundi tahkuda. Kui on vähem aega, piisab ka 15 minutist – kontrollige ettevaatlikult, kas vorm on pealt jahtunud ja seep tahke. Võtke seebid vormist välja ja nautige!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid