Sinivalge Kiuru (viidates Euraasia põldlõokesele) esindab Soomele omast värvipaletti: sinine taevas ühes pilvedega, lumevaibad ning sügavsinine videvik. Autori sõnul on Kiuru suvekuulutaja, kes alustab Soome legendi kohaselt kuulutamisega juba kuu aega varem. Kiurul on võime ka lennata, mis teeb temast ainsa linnu Birds by Toikka kollektsioonis, kellel on tiivad.

Täpne meisterlikkus

Kiuru valmistamine nõuab koguni viie klaasipuhuja täpsust, professionaalsust ja oskuslikku meisterlikkust. Iga linnu osa - keha, tiivad, pea ja saba – on valmistatud eraldi, kasutades salajasi klaasitehnikaid.

Valge opaalklaas on puhutud vormi, mis võimaldab väikestel õhumullidel klaasipinnal oma ruumilise kuju säilitada. Sinine värvaine lisatakse puudrina klaaspinnale ning ülejäänud värv eemaldatakse. Lõpptulemusena on linnu pinnal näha pärlikestest moodustunud mustrit.

Klaasipuhujate valmistatud linnukese erinevad kehaosad ühendatakse omavahel siis kui need on veel kuumad. Ühe Kiuru valmistamine nõuab kogu meeskonnalt igas etapis erilist täpsust ja ajastust.

Limiteeritud ning nummerdatud sari

Kiuru on saadaval vaid 2017. aasta tootevalikus. Kiuru on munenud ka aasta muna, mida valmistatakse vaid 750 ning millest igaüks on nummerdatud.

Lisaks traditsioonilisele aasta linnule valmib Soome 100. aastapäevaks teinegi lind – Soome 100 tuvi. Nummerdatud tuvisid valmib täpselt 2017. Läbikumavat ultramariinsinist tuvikest kaunistab rohelises, hõbedases ning sinises värvitoonis muster, meenutades kaldal olevaid kive, mida peegeldavad sinine taevas ja vesi.

Meelerahu kiirgav ultramariinsinine

Iittala 2017. aasta värvitooniks on rikkalik ja rahustav ultramariinsinine. Sügav ja pilkupüüdev värvitoon on loodud Iittala klaasitehases spetsiaalse klaasivalmistamise retsepti järgi.

Sinine värv on maailmas üheks populaarsemaks värvitooniks, millel on mitmeid sümboolseid tähendusi. Sinisest kiirgab meelerahu, see on unistuste, vaimsuse ja tasakaalu värv. Võimas sinine meri on mandrite ühendajaks ning sinavaid jõgesid seostatakse mitmetes kultuurides jõukusega. Sinist peetakse küll kurbuse värviks, kuid ometi on see mitmetes kultuurides pulmatraditsioonide osaks.

Sinine on ka Iittala sünnikodule Soomele olulise tähtsusega. Sinine taevas, tuhanded järved ning sügavsinised hetked enne õhtuse pimeduse saabumist on iga soomlase südames ning mõtetes.

Ultramariinsinine on olnud kasutuses varem nii Heikki Orvola Kivi küünlahoidjate kollektsioonis, Kaj Francki Kartio klaasidel kui Alvar Aalto kollektsioonis. Sel aastal on värv uuesti ellu äratatud ning seda on võimalik näha Kartio sarja klaasidel, Aalto vaasidel ning ka professor Oiva Toikka Mariskooli ja Kastehelmi kollektsioonides.