Kui on ilmunud 2–3 pärislehte, pikeerige taimed. Liiga soojas ruumis kipuvad varakult ettekasvatatud taimed liigselt välja venima, seega võiks nad esimesel võimalusel viia kasvuhoonesse või talveaeda.

Aedkannikeste sordivalik on lai ning lisaks kõikvõimalikule värvigammale on saadaval kergelt lokkiva serva ja topeltõitega sorte. Mõned sordid on aretatud amplites kasvatamiseks ning on rippudes efektse kujuga. Selline on näiteks sort ‘Midnight Runner’, mille õied on sametjasmustad, kollase neeluga. See sort sobib hästi näiteks kollast värvi maja terrassil rippuvasse amplisse.

Võõrasemad saab õue istutada esimestena.

Ka sarvkannikese (Viola cornuto) ettekülvi võib teha veebruaris. Ta on küll väiksemate õitega, kuid pole suvelill, vaid püsik. Sarvkannikeste sordivalik on samuti rikkalik, eriti populaarsed on kolmevärvilised või taevasinised sordid. Ka sarvkannikest võib istutada nii peenrasse, konteinerisse kui amplisse.

Petuunia armastab valgust

Hübriidpetuunia (Petunia × hybrida) ja puispetuunia (Calibrachoa × hybrida) puhul on varajane ettekasvatus eriti oluline siis, kui soovite varakult õitsevaid amplitaimi saada. Petuunia idaneb kaua, 2–3 nädalat.

See kaunis suvelill on valgusidanev ja seemneid mullaga katta ei tohi. Küll võib seemneid mulda pannes neid pisut vajutada. Külvinõu katke kile või klaasiga, et vältida kuivamist. Sellist “minikasvuhoonet” peaks iga päev õhutama ja mullaniiskust kontrollima.

Kui tõusmed on tärganud, eemaldage kile ja pikeerige taimekesed eraldi pottidesse. Hoolitsege, et neil oleks piisavalt vett ja valgust. Pärast öökülmade möödumist istutage petuuniad õue. Uuemad petuuniasordid on topeltõitega ja kollased.

Petuuniad on armastatud amplitaimed.

Aed-raudürdi (Verbena hybrida) ettekasvatamisega on samuti aeg alustada. See muidu väga vastupidav taim võib esialgu olla pisut pirtsakas ning nõuab palju valgust ja soojust. Soojas toas idanevad seemned 2–3 nädalat. Taimed pikeeritakse 5 cm vahedega.

Raudürt ei kannata liigniiskust ning ilusama lillepuhma saate, kui näpistate taimedel ladvad ära – see soodustab harunemist. Taim õitseb juunist oktoobrini ning talle sobib huumusrikas, vett hästi läbi laskev muld. Ta on põuakindel ja kannatab lühiajaliselt ka madalaid külmakraade.

Ka teisi raudürte, näiteks argentiina raudürti (Verbena bonariensis) ja kanada raudürti (Verbena canadensis) kasvatatakse samamoodi. Kõik nad meelitavad aeda mesilasi ja liblikaid.

Õisi kogu suveks

Käärulist parkjuurt (Limonium sinuatum) kasvatatakse eelkõige lõike- ja kuivlilleks. Parkjuured armastavad päikest. Neile sobib liivane ja lubjarikas pinnas. Seemned külvake veebruaris ning soojas toas idanevad need 10–20 päeva.

Taimed pikeerige ning istutage kasvukohale 20 cm vahedega öökülmade möödudes.

Heliotroop (Heliotropium arborescens) on ilus suvelill, millel sinakasrohelised lehed ja tumesinised õied. Ettekasvatust võib alustada veebruaris, 18–20° juures idanevad seemned 10–21 päeva.

Pikeerige taimed ja istutage kasvukohale pärast öökülmade möödumist.

Tubakalill (Nicotiana alata) on armastatud suvelilledest üks kõrgemaid. Veebruaris maha pandud seemned idanevad 10° juures 14–21 päeva.

Tubakalilli on paljude eri värvi õitega, alates rohekasvalgest ja lõpetades purpurpunasega. See lill lõhnab suveõhtutel mõnusalt.

Karvase päevakübara (Rudbeckia hirta) sorte kasvatatakse meil samuti suvelillena ning ka nende ettekasvatust võib alustada juba veebruaris. Seemned idanevad 18–20° juures 15–21 päeva. Taimed pikeeritakse ja istutatakse välja pärast öökülmi. Karvane päevakübar sarnaneb teiste päeva- ja siilkübaratega, tema värvus võib varieeruda kollasest pruunikaspunaseni ning leidub nii liht- kui topeltõitega sorte.