Pesemist vajab plastist, metallist ja ka tugevast puust aiamööbel.

Mina olen mööblit pesnud nii, et kõigepealt käin mööbli märja lapiga üle, seejärel kasutan tõsiseks pesuks kas antud materjalile sobivat puhastusvahendit või seebivett. Vett peab olema rohkesti, nii liguneb mustus lahti. Mustuse mahanühkimiseks kasutan nuustikut või harja.

Loputamine ja kuivatamine

Harjaga lahti kraabitud mustuse saab nüüd veega hästi maha uhtuda. Kes soovib, võib mööblit pesta ka survepesuriga, aga pange tähele värvitud pindu, mida selline pesemisviis kahjustada võib. Seejärel laske mööbel päikese käes või siseruumides kuivada. Ärge kuivatage puidust, okstest, bambusest vms mööblit kuumaõhupuhuriga ega ka kuumas saunas.

Millist mööblit ei tohiks veega pesta?Ärge kasutage vett bambusmööbli, korvmööbli ja peenema puumööbli puhastamisel. Sellised esemed saab puhtaks ka kuivalt, ilma veeta, kui kasutate puhastamisel kõva harja.

Mööbli lihvimine

Kes soovib mööblit üle värvida, lakkida või õlitada, peaks seda enne lihvima. Seega alustage mööbli pesemisest või puhastamisest, ja kui mööbel on täiesti kuiv, on sobiv aeg mööbli lihvimiseks. Kõige lihtsam ja käepärasem võimalus selleks on näiteks vahtkummist liivatatud klots tera jämedusega 120. Lihvige ikka piki puitu, mitte risti.
Puidust mööblit võib vabalt pesta ja iga hooaja algul võiks seda ka õlitada.

Mööbli värvimine

Mööbliesemete värvimisel ärge kandke värvi kergelt peale, vaid hõõruge pintsliga tublisti – siis ei jää puidule täpikesi.

Mööbli õlitamine

Paljud arvavad, et mööblit õlitades oleks õigem panna võimalikult palju õli. Tegelikult tuleks kanda puidule õli vaid nii palju, kui puu suudab imada. Liigne õli pühkige pärast ära. Kui mööblile jääb peale paks õlikiht, ei ole see ilus, see ei kuiva päriselt ja hakkab lausa naksuma.

Õlitamiseks kallan tavaliselt õli otse mööblile, aga kes soovib, võib valada algul lapile. Seejärel hõõrun mööbli lapiga kergelt üle. Ärge kasutage õlitamisel kummikindaid!

Mööblit võiks õlitada igal aastal enne seda, kui aiamööbli jälle välja toote.

Nõuanded hoidmiseks

Puidust aiamööbel säilib kauem ilusana, kui hoiate talvel seda õhurikkas kohas. Mööblit ei peaks mähkima kile sisse. Midagi hullu ei tohiks juhtuda ka siis, kui jätate mööbli õue – katke see kinni ja pange mingi asi jalgade alla, et ei puutuks maaga kokku. Ka see, kui mööbel seisab kogu hooaja muru või mulla peal, ei mõju esemetele hästi.