Kodumaised tomatisordid nagu Evelle, Maike, Malle F1, Mato, Terma, Valve, Vilja ja Visa F1 on peale sordi Piibe F1 (keskvarane) kõik varased.

Jõgeva Sordiaretuse Instituudi sortidest on hetkel parim indeterminantne hübriidsort 'Malle'. Parima maitsega on suureviljaline 'Vilja'. Avamaale sobivaim on sort 'Terma'. Determinantsetest sortidest on parimad väikeseviljaline 'Maike' ja suureviljaline 'Mato'.

Välismaistest sortidest on Eesti tingimustes samuti varased Harafreuer, Fuji Pink, Promyk, Sabala, Zlatava, Sparta F1, Tolstoi F1, Amurskii Tigr jt. Kirsstomatitest on varased Radana, Idyll, Black Cherry jt.

Külgvõrsete eemaldamine aitab taimel koondada jõuvarud viljade moodustamisele, selles lähtuge tomati kasvutüübist.

Kastmine ja tuulutamine

Kastke taimi 1-2 korda nädalas, väga kuumadel perioodidel 3-4 korda nädalas. Parem on kasta hommikutundidel ja suurema koguse veega ning harvemini kui vähese kogusega ja sageli.

Taimehaiguste vältimiseks (soojadel suvedel) või nende vähendamiseks (niisketel, sajustel suvedel) on lihtsaks võtteks see, kui alates juuni algusest kuni sügiseste öökülmade saabumiseni on kasvuhoone uksed ja külgmised tuulutusluugid avatud ööpäevaringselt.

Nii on taimed alati kuivad ja haigustel on levimiseks vähe võimalusi.