Klassik uue näoga

Iittala käib muutuvate toitumisharjumustega kaasas ja on seetõttu täiendanud Teema sarja.

Teema lauanõude lugu sai alguse 1952. aastal, kui linnastumine oli aktuaalne teema. Soome disaini suurkuju Kaj Franck tutvustas unikaalsete lihtsustatud ja ühevärviliste objektide kontseptsiooni ning seadis standardiks esteetilise praktilisuse modernsetes kodudes, kus iga toidunõu oli multifunktsionaalne ja samuti sai neid mugavalt üksteise sisse virna laduda. Tema ideaalid on ka tänapäeval aktuaalsed – vajame väga vähe tooteid, mis vastaksid meie vajadustele. Seda eriti kodudes, kus ruumi on vähe.

Sel aastal täienes aga Teema kollektsioon uue tootevalikuga, kuhu kuuluvad esemed on disainitud globaalse köögi jaoks.

Teema Tiimi puhul on tegemist Iittala disainimeeskonna ja noorte Aasia disainerite koostööga. Kaj Franck ise oli suur koostööde pooldaja ning ka nimi Tiimi (soome k - meeskond) sai nimena juba 1970ndatel Francki poolt välja valitud.

Aasia disainerid

Nelja uue Iittala toote taga seisavad noored disainerid, kes on ka Skandinaavias elanud. Minjia Wang (Hiina), Ai Ono (Jaapan) ja Kyuhyung Cho (Korea) on loonud kausid ja taldrikud, millest sobib serveerida nii Aasia kui Euroopa toitusid.

Globaalne kollektsioon on loodud nii, et üks kauss sobib ühtaegu riisi, supi, jäätise ja ka lisandite serveerimiseks.

Uued tooted on saadaval Teema kõige populaarsemas toonis – valged. Täielikus Aasia kollektsioonis on 26 erinevat toodet, mis on saadaval Aasia turu jaoks, samuti Iittala Euroopa veebipoes.

Nii nagu Teema on ka Teema Tiimi truu Kaj Francki ajatu lihtsuse ja funktsionaalsuse filosoofiale.

Mitmekülgne ja lõputute kombinatsioonidega Teema ja Teema Tiimi pakuvad kõike meie muutuvatele söömisvajadustele. Nendes on võimalik toitu valmistada ja isegi ahju panna.

Igat toodet saab kasutada serveerimiseks, hoiustamiseks või isegi jääkülma panemiseks.

Lihtsustatud disain, mis võimaldab nõusid kombineerida kõikide teiste toodetega, tagab, et Teema ei lähe kunagi moest ning on väärtuslik ka aastakümnete pärast.