RETSEPTID | Kolm korraliku õhtusööki konservidest
Konservid on argipäeva õhtul head abilised – neid ei peagi vaid võileivale panema ning külmalt sööma, vaid neist saab valmistada ka maitsvaid ning toitvaid õhtusööke. Selleks sobivad nii kala- kui lihakonservid. Makaronidele võib lisandiks juurde keeta konservkalast valmistatud sousti, millesse on segatud pisut valget veini ning koort.
Praekartul ning liha on roog, mis sünnib süüa ka järgmisel päeval soojendatult. Hea nipp on kasutada selliste toitude valmistamisel maitseaineid. Kalakonservist tehtud supile võib samuti lisada kala maitseainesegu ning loorberileht annab viimase nüansi, et supp maitseks suurepäraselt.
Makaronivorm kalakonserviga
- 300 g makarone
- 1 l vett
- 1 sibul
- 1 kalakonserv kas õlis või omas mahlas
- 3 muna
- 1 kl piima
Kes aga nii rammusat toitu ei soovi, võib juustu ära jätta. Tomatikastmes kala juurde võib juurde lõigata ka viimased tomatid, siis saab piima kogust ka vähendada, sest tomatid annavad mahlasust juurde.
Tomatisupp
- 1 purk tomatipüreed
- 1 kl piima või rõõska koort
- 1 sibul
- 2–3 küüslauguküünt
- 3–4 kartulit
- maitseks soola ja pipart, suhkrut
Serveerige saiakuubikute, maitserohelise või riivjuustuga. Püreesuppidele annab eriliselt hõrgu maitse, kui neisse lisada sulatatud määrdejuustu, soovi korral võib siis piima kogust poole võrra vähendada.
Argiõhtune kalasupp
- 1 kalakonserv
- 4–5 kartulit
- 2–3 porgandit
- 1 sibul
- 1 kl piima
- 2 sl võid
Praadige porgandikuubikud võis poolpehmeks, lisage tükeldatud sibulad ning jätkake praadimist. Keetke viilutatud kartulid väheses vees poolpehmeks, lisage piim, porgandid ja sibul ning seejärel kala.
Juhul kui piim supis tundub võõras, võib selle asemel kasutada vett. Kui püreesupid maitsevad, võib sellegi supi soovi korral püreestada.
Pannitoit kartuli ja lihakonserviga
- keedukartuleid
- konservliha
- 2–3 sibulat
- 1 kl piima
- 2 muna
- 200 g juustu
Kiiresti valmiv roog, kus saab ära kasutada eelmisest toidukorrast üle jäänud kartulid. Viilutage need ning asetage ahjupotti, lisage viilutatud liha ning tükeldatud sibul. Kui olete sibulasõber, võib neid rohkemgi panna ning ei ole põhjust väga peeneks hakkida.
Seejärel valage vorm üle muna-piimaseguga ning kõige peale puistake riivjuust või juustuviilud. Küpseb paarikümne minutiga. Kui nii palju pole tahtmist mässata, võib kartuli pannil praadida ning lisada liha, soovi korral ka paar muna peale lüüa, ja piima võib siis ära jätta.