Kust nad tulid? Aednik Jaan Mettik selgitab: "Üks võimalus, et lõikelillede ja lõunamaiste puuviljadega. Toataimede lähedal olevat vaasi või mandariinivaagnat ei oska ju keegi kahtlustada. Pealegi on selleks ajaks, kui toataimedele levinud kahjurid tõsiselt paha tegema hakkavad, lõikelilled juba ammu minema visatud ning puuviljad söödud."

Kui tõite draakonipuu koju alles hiljuti, võisid kahjurid sellel küljes olla juba poes.

Abiks piiritus, saag või aiakäärid

Kui taim on väike ning täisid vähe, aitab nende vastu järjekindlus ja piiritus. Vaadake igal nädalal kogu taim hoolega üle ning võõbake kõik valged tupsud, kahtlased koorepraod ja lehekaenlad piiritusse kastetud pintsliga üle. Tõrje on olnud edukas, kui te umbes kuu aja jooksul enam ühtki villtäid ei märka.

Kui draakonipuu on juba väga täitanud, tuleb appi võtta saag, aiakäärid või nuga. Lõigake villtäidega oksad lihtsalt ära, nõnda vabanete kõige hullematest kahjurikolletest.

Peale draakonipuu on lõikamise jaoks eriti sobivad ka tõlvpuu ja tääk-liilia, sest tüvest saab alles jätta sileda tüüka. Lõikekoha võib igaks juhuks üle pintseldada piiritusega.

Parim aeg selliseks lõikuseks on kevad, kuid häda korral tuleb see talvelgi ette võtta. Pole mingit mõtet lasta täidel kevadeni paljuneda ning teistele taimedele levida.

Sobiv lõikekõrgus valige ise. Soovituseks võib öelda, et mida madalamalt lõikate, seda tugevamad on noored tärkavad võrsed. Püüdke siiski arvestada, et taim jääks poti suurusega proportsiooni.

Mitmeharulisel taimel lõigake maha mitte ainult kõige tugevamalt täitanud, vaid kõik harud. Tillukesed täilapsed võivad redutada ka teistel harudel ning sealt taas kogu taimele levida.

Taimed eelistavad kasvatada kõige kõrgemat võrset. Kui maha saagida vaid kõige täitanum haru, võib tüügas uusi võsusid andmata sootuks kuivada, teiste harude varjus tärkavad noored võrsed kipuvad aga nõrgaks jääma.

Lõikepinna võite pärast kuivamist katta pookevaha või haavapalsamiga. Pärast lõikamist hoidke draakonipuud küllalt kuivana, sest tal puuduvad lehed, mille kaudu vesi aurub. Kui tüvikul hakkavad tärkama uued võrsed, suurendage tasahilju kastmist.

Toitub kõikidel taimeliikidel

Villtäile sobivad igasugused taimed, kuna ta on polüfaagne kahjur (võib toituda kõigil taimeliikidel). Kui lillepotid paiknevad tihedalt, võivad villtäid ise taimelt taimele ronida. Aga nad võivad edasi kanduda ka õhuvoolu ning isegi inimkätega.

Igaks juhuks vaadake üle kõik kodus olevad taimed. Eriti hoolikalt kontrollige lehekaenlaid, oksaharusid ja koorepagusid, mis on villtäi armastatuimad redupaigad.