Granaatõuna kasulikkus: 7 põhjust, miks süüa granaatõuna ja juua granaatõuna mahla
Suurt ravivat tähtsust omistati granaatõunale juba vanaajal. Mille vastu see armastust, viljakust ja kevadet sümboliseeriv vili aitab? Granaatõuna söömise või granaatõuna mahla joomise kasulikkus lahti seletatud.
Granaatõunas on A-, C-, E-vitamiinid, foolhapped, antioksüdandid. Granaatõuna on hea süüa pärast haigust, see mõjub hästi haigele kurgule ning parandab naha tervist. See maitsev puuvili mõjub hästi südamele, seedehäirete, vähi, igemeprobleemide ja aneemia korral.
1. Kõhuhädade vastu
Granaatõuna lehti ja koort võib kasutada kõhuhädade ja kõhulahtisuse korral.
2. Hoiab korras südant
Regulaarne granaatõuna mahla tarbimine mõjub hästi vereringele, aitab ära hoida südameinfarkti ja insulti. Granaatõunas olevad antioksüdandid ei lase tekkida veresooni ummistavatel trombidel.
3. Vähi ennetamine
Granaatõunas on suures koguses antioksüdante nimega flavonoidid, mis aitavad kehas neutraliseerida vähki põhjustavaid vabasid radikaale. Inimesed, kellel on soodumus haigestuda eesnäärme- või rinnavähki peaksid jooma regulaarselt granaatõunamahla.
4. Hammaste hooldus
Granaatõun oma antibakteriaalsete omaduste tõttu aitab vähendada hambakivi ja kaitsta mitmesuguste suuhaiguste vastu.
5. Vältida ostoartriiti
Granaatõunas olevad koostisosad tõkestavad nende ensüümide teket, mis soodustavad liigeste kulumist.
6. Aneemia ravi
Granaatõunad varustavad verd rauaühenditega, seetõttu vähendavad aneemiast põhjustatud sümptomeid nagu väsimust, uimasust, nõrkust.
7. Ravib erektsioonihäireid
Uuringud (Kalifornia Ülikoolis) on näidanud, et granaatõuna mahl aitab hoida kontrolli all erektsioonihäireid.
Allikas: www.organicfacts.net