• Valmistuge akende pesemiseks. Peamine selleks tööks valmistumise ülesanne on puhastada akendelt tolm. Seda võite teha kuivade tolmulappide või koguni tolmuimeja abil. Kui klaas on tolmust puhas, siis on seda palju lihtsam pesta.
  • Kasutage mikrokiust lappi. Just nimelt see pesemis- ja kuivatamislapp jätab klaasile kõige vähem triipe ning ühtlasi poleerib klaasi ning sära kindlustatud. Mikrokiust lapid ei pruugi olla aga nii vastupidavad tugevale olmekeemiale, mis sisaldab palju alkoholi. Seepärast on soovitatav kasutada lihtsalt kodus valmistatud aknapesuvahendit (sellest tuleb juttu allpool). Kui aknad on aga eriti mustad ning soovite kasutada kangemat olmekeemiat, pange akende pesemise ajaks kummikindad kätte.
  • Kasutage sobivaid vahendeid. Olmekeemia tootjad testivad ja parandavad toodetavate vahendite efektiivsust aasta-aastalt - ikka selleks, et puhastamine oleks võimalikult lihtne ja kiire. Kõrgema alkoholikontsentratsiooniga olmekeemia kuivab kiiremini, seepärast on tõenäoline, et pärast akna kuivatamist ei jää sellele rasvaseid triipe või kuivatamisjälgi. Valides ökoloogilisemaid puhastusvahendeid, peaksime aknad eelnevalt puhastama lihtsalt käsna ja veega, eemaldades nii suurema mustuse ja alles siis pesema selleks ettenähtud vahendiga.
TEE ISE KLAASIPESUVAHEND
Kõige lihtsam ise valmistatud klaasipesuvahend koosneb soojast veest (2 klaasi), kuhu tuleb panna tilk (1 tl) nõudepesuvahendit (kõige tähtsam on sellega mitte liialdada, et ei hakkaks vahutama, sest vahtu on raske maha pesta).


Natuke kangema klaasipesuvahendi jaoks lisa segusse ka veerand klaasi äädikat.


Loodusele ja tervisele kasulikum viis on aga kokku segada 3 klaasi vett, 1 klaas sidrunimahla ja teelusikatäis soodat.
  • Puhastage klaasi välispind. Sageli me ei arvesta, et akna väline pool võib olla kaetud täiesti teist tüüpi mustusega, mida on klaasidelt raskem eemaldada. Selleks kasuta spetsiaalset pesuvahendit või äädikalahust. Puhasta kindlasti ka aknaraamid.
  • Spetsiaalsed aknapesuvahendid ja tarvikud. Efektiivseks akende puhastamiseks on loodud ka palju teisi vahendeid nagu puhastusrobotid, harjad, kummikaabitsad jne. Nendega saate aknapesemise enda jaoks lihtsamaks muuta. Kui aknad on kõrged, siis teeb teie töö kergemaks teleskoophari, millega ulatute ka kõige kõrgemale kogunenud mustuseni. Puhastustöid võib kergendada ka spetsiaalne kummist kaabits, mis pühib mustuse ära ja kuivatab aknad.
VEAD AKENDE PESEMISEL
Selleks, et akende pesemine oleks lihtsam ja efektiivsem, soovitame vältida järgmisi vigu:


  • Aknapesu päikesepaistelisel päeval. Sooja kevadpäikese käes kuivavad nii pesemisvahend kui vesi kiiremini klaasi külge, neid jälgi on aga väga raske eemaldada. Sobivaim ilm on selleks tööks kuiv ja pilvealune päev.
  • Rutakas pesu. Tihti pihustatakse aknapesuvahendit akendele enne klaasi ettevalmistamist: kui jätta klaasilt tolm ja suurem mustus käsnaga puhastamata, seguneb see vedela pesemisvahendiga ja tekib raskesti maha pestav porikiht.
  • Aknapesuvahendi kokkuhoid. Aknapesuvahend sulatab aknal oleva mustuse, seepärast ärge kartke seda pihustada rohkem, eriti kui aknad on väga mustad.
  • Kasutate kuivatamiseks ajalehti. Kuigi seda meetodit kasutasid meie vanavanemad, ei ole see nii efektiivne kui võib tunduda. Ajalehtede trükkimiseks kasutatakse palju värvi, mis määrib aknaid ja käsi.
  • Kasutate kuivatamiseks paberkäterätikuid. Paberkäterätikud on veel üks ebaefektiivne vahend akende kuivatamiseks, kuna need on suhteliselt õhukesed ja lagunevad kiiresti, jättes jätavad klaasile ebemeid ning jälgi.

Allikas: K-Rauta

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid