Piisab, kui valid kevadpuhastuseks kaunilt päikeselise päeva, taustaks mõnusa muusika ning annad allpool olevaid nippa kasutades lihtsate vahenditega elamisele värske ilme.

Kapid

Suurpuhastusel ei ole mõtet, kui hoiad vanadest asjadest kümne küünega kinni.

Vaata riidekappi – kui vana teksapaar ei ole kapist viimase aasta jooksul välja pääsenud, on aeg armastatud pükstele uus omanik leida.

Sama kehtib köögitarvikute kohta – väikese killu kaotanud taldrikud, purunenud pannilabidad, mõraga klaasid – kui need koguvad juba pikemat aega kapis tolmu, siis järelikult ei ole neid vaja.

Suurpuhastuse käigus pese kõik kapid ja sahtlid nii seest kui väljast.

Tolmu kogunemist riietele ja kapipealsetele aitab ära hoida pesupehmendisse kastetud lapiga koristamine.

Puhastatud riidekapi värsket lõhna aitab hoida seebitükkide asetamine kapi nurkadesse.

Aknad

Aknale kinnitunud talvisest mustusest vabanemiseks puhasta neid äädikase lapi või švammiga, seejärel pese puhta veega ning kuivata ringjaid liigutusi tehes pehme paberiga.

Äädikas on looduslik, kuid toimib akendelt mustuse leotamisel tihti efektiivsemalt kui mistahes kemikaal.

Akende pesuks vali poolpilvine päev, et aken päikese käes liiga kiirelt triibuliseks ei kuivaks, aga samas ei jääks ükski kriim ega mustusejääk tähelepanuta.

Seinad ja lagi

Isegi, kui seinad ja lagi ei tundu määrdunud, on neile pika talve jooksul kogunenud parajal hulgal tolmu.

Seinte ja lae puhastamiseks on parim moodus mähkida harja ümber kergelt märg lapp.

Kindlasti tuleks lappi tihti loputada ja määrdunud pindadel liikuda suunaga ülevalt alla, et tolm ei jääks juba puhastatud pinnale kinni.

Mööbel

Kõvale mööblile kipub kiiresti tolmukiht kogunema, kuid selle vastu on võlurelv – pesupehmendi. Võta pehme paber või kangas, kasta see õrnalt pesupehmendisse, pühi mööbel puhtaks ja naudi tolmuvaba kodu.

Vanale mööblile värske välimuse andmiseks sobib vaha asemel kasutada ka kookosrasva, mille võib mööblile kanda pehme flanell- või velvetkangaga.

Pehmelt mööblilt tolmu eemaldamiseks kata mööbel niiske linaga ja klopi seda seejärel õrnalt.

Kevadpuhastuse käigus tuleks kindlasti värskendada ka voodit.

Tolmulestade, ebameeldiva lõhna ja üleliigse niiskusega aitab võidelda söögisooda. Raputa seda sõelaga madratsile, jäta mõneks tunniks toimima ja eemalda seejärel tolmuimejaga.

Vannituba

Valamust ning vannist põikpäiste plekkide eemaldamiseks haara üldpuhastusvahend, aga unusta karedad švammid, küürimispulbrid ja raudvill, mis võivad kahjustada sanitaartehnika pinda.

Tualetipoti puhastamiseks kata aga poti sisepind äädikhappega, jäta ööseks toimima ja harja puhtaks alles hommikul. Vannitoakardinal tüütutest veeplekkidest ja hallitusest vabanemiseks pane pesumasinasse kloorivaba valgendit ja pese kardin masinas.

Köök

Köögi tasapindade pesemiseks sobib hästi õrn sidruni-vee lahus, mis viib ruumist ka halvemad lõhnad. Kevadkoristuse käigus võiks kindlasti teha suurpuhastuse ka külmikus.

Ebameeldivast lõhnast vabanemiseks aseta puhastamise lõpus külmiku riiulile kruus värskelt jahvatatud kohviga. Suur murekoht köögis on veel ka õhupuhastaja rasvafilter, millele kipub kogunema kangekaelne toidurasv.

Sellest kiiresti vabanemiseks pane kraanikaussi keeva vett, lisa sellele pisut nõudepesuvedelikku ja soodat ning filter saab selles lihtsasti puhtaks. Kindlasti peaks filtrit puhastama tihemini kui kord aastas.

Taimed

Lisaks kappidele ja seintele vajavad hoolitsust ka pimeda talve ja kütteperioodi üle elanud toataimed.

Tolmuste lehtede puhastamiseks kata muld potis kilekottide või fooliumiga, tõsta taimed vanni või dušinurka ja dušita neid sooja veega.

Pärast pesemisrituaali jäta taimed paarikümneks minutiks soojust ja niiskust nautima. Alles seejärel võta kate mullalt ja aseta taimed oma kohale silmailu pakkuma ning õhku puhastama.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena