• Roheline seep: Lehetäide tõrjeks võtke 150 ml seepi ning lahustage see 1 liitris soojas vees. Pritsige täisid õhtul ja kuiva ilmaga.
  • Taimeleotised: Lehetäide vastu aitavad ka kõrvenõgese-, küüslaugu- ja rabarberivarteleotis, millega taimi pritsida. Õige vahekord leotise valmistamiseks on 1 osa taimi ja 4 osa vett. Taimeleotise tegemiseks tükeldage taimed, keetke 30 minutit. Laske jahtuda ja alles seejärel pritsige taimedele.
  • Veega pritsimine: Tugeva veejoaga saab lehetäid taimedelt maha uhtuda. Nõnda õnnestub küll nende arvukust vähendada, kuid päriselt lahti neist ei saa. Hea on teada, et mahakukkunud lehetäi omal jõul enamasti enam toiduni tagasi ei jõua.
  • Loodussõbralikud taimekaitsevahendid: Aianduspoodides on saadaval juba valmis pritspudelis looduslikest koostisosadest valmistatud lahused, mis lehetäide vastu väga hästi aitavad. Üks selline on näiteks Substrali firmalt pärinev Naturen® Multi-insect, mis on valmistatud rapsiõli baasil ja keskkonnale ohutu. Samuti toimib hästi ka mahepõllumajanduses lubatud vahend Neemazal-T/S, millest tuleb lahus ise valmistada.
  • Sipelgatest vabanemine: Lehetäid ja sipelgad elavad vastastiku kasulikku kooselu, selleks, et vabaneda ühest, peab ka teiste arvukust kontrolli all hoidma. Otsige üles nende pesa ning transportige see mujale, võimalusel mitmesaja meetri kaugusele kohast, kust selle leidsite. Ei tohi unustada, et kaasa tuleb pakkida pesa alt ka paarkümmend sentimeetrit mulda, sest muist munadest võib sealgi peidus olla.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid