Taaskasuta ja korrasta asju targa käsiraamatu toel
Igas kodus koguneb asju, mida pole enam vaja, kuid paljutki saab uuesti kasutusele võtta. Leekpea nime kandva käsitööblogi autor Mari Riina Rist jagab Targu Talita kaheksandas käsiraamatus “Taaskasutus ja korrastamine” palju huvitavaid meisterdamisideid vanade asjade elustamiseks.
Asjade kokkumiksimisel on neile leiutatud uus eesmärk, näiteks klaasnõudest saab aialamp ja toolist lillepeenar.
Toolpeenar
Mõni tool tundub nii kole ja oma aja ära elanud, et parim koht talle näib olevat prügikastis. Ent kui natuke värvi ja lilli lisada, saab sellest tore toolpeenar.
Lilledega võib varjata puudujääke, või vastupidi – luua kontrasti vana asja ja ilusate lillede vahel.
Esmalt tuleb hinnata tooli seisukorda – kas seda on vaja kõpitseda. Kui tool väga logiseb, võib toestuseks mõne kruvi lasta; kui värv on liigselt maha koorunud, siis see lihtsalt eemaldada. Edasi on valikute küsimus: kas jättagi tool hästi kulunuks või võõbata värviga üle.
Kuna tooli põhjast saab peenraosa, tuleb see teha selline, kuhu saaks taimi istutada ja hiljem oleks mugav nende eest ka hoolitseda.
Esimese variandi korral klammerdada servadesse kotiriie või mõni muu kangas, mis aeda sobiks. See jäägu nõgus, sest taimejuurtel peab piisavalt ruumi olema.
Kotiriide kaitseks on kile, see tuleb samuti klambripüstoliga äärtesse kinnitada. Kile hoiab ka niiskust, et palaval suvepäeval juured läbi ei kuivaks.
Lõpetuseks täitke toolpeenar mullaga ja sättige sellesse suvelilledest kompositsioon. Raamistuseks sobivad mõned munakivid.
Kui lilled koguvad jõudu ja muutuvad lopsakamaks, saavutab vanast toolist peenar oma tõelise ilu.