Kõige sobilikumad värvid on kangavärvid. AS Vunder toob Eestisse Marabu firma värve Fashion Spray, mis on nii kvaliteetsed, et neid kuumutama ei pea. Kindluse mõttes võib lasta päikese käes kuivatada.

Kuid väga edukalt saab mustreid tekitada erinevate kanga- või tekstiilivärvidega.

Võin kinnitada, et ühel paaril tennistel, mille värvi ma ei kuumutanud ja mis on käinud ka pesumasinas pesus, pole värv maha kulunud. Ja pealegi - tenniste eluiga ei ole nii pikk, et neid peab lõpmatuseni pesema - nad lähevad lihtsalt enne katki.

Enne värvimistöid tuleks eemaldada paelad. Juhul kui soovite, et need hiljem ilusad valged on.

Samuti tuleb maalriteibiga tallaserv ilusasti kinni teipida. Kuna värv on mõeldud siiski kangale, siis pole kindel kui ilus see kummiserval jääb ja kuidas on selle vastupidavus kulumisele.

Fashion spray värviga töötamisel tuleb alati kätte panna kummikindad, sest värvi koostises on ainet, mis jääb päris tugevasti nahale ja ei tule veega pestes maha.

Kui šabloon või pits on asetatud tennisele, siis tuleb mõõdukas kauguses värvi peale pihustada. Seda sellepärast, et kui liiga lähedalt värvi peale lasta, siis see poeb šablooni alla ja kujutis ei jää korrektne või kipub laiali valguma.

Kindlasti tasub väike proovitöö teha valgel kangatükil. Siis saate kätte tunnetuse, kui palju ja kui kaugelt peab värvi pritsima.


Mari Riina Rist on Rakveres elav vabakutseline kunstnik, kes proovib erinevaid tehnikaid ning katsetab materjalidega. Tema tegemistega saad tutvuda Leekpea blogis.

Pärast mustrimängu tuleb lasta värvil pisut taheneda ja siis alles võib eemaldada teip. Seejärel võib jalanõud asetada päikese kätte, kus värv lõplikult ära kuivab.