Suvele mõeldes tuleb lisaks lõhnavatele metsmaasikatele ja värskele meele tihti meelde kiirsoolatud värskete kurkide maitse.

Moosi valmistamiseks sobivad kõik õunad
See moos on nagu õunamaitseline karamellikomm klaaspurgis - proovi!

Hoidistamise tippaeg hakkab kätte jõudma.

Retsept, mille järgi hobikokk Arvo Kassin maitsva õunakoogi küpsetas, on pärit Milvi retseptivihikust.

Õunad ja kaneelid sobivad imehästi kokku. Proovi järele! Juhised selle suure rulli valmistamiseks leiad allolevast videost, mida on Facebookis jagatud enam kui miljon korda.

KRINGEL
Kringel seostub peaaegu kõikidel ikka sünnipäeva või piduliku kokkusaamisega. Kahjuks sageli me hoopis tellime kringli pagarilt ega võta selle tegemist ise ette, kuigi isetehtud kringel on just see kõikse parem — iga kohvilaua ehe.

Tegelikult võib selle kuu- ja isegi talvemöksiks ümber nimetada, sest küüslaugumöks on parim viis kõik küüslauku sööma saada, et hoida eemal haigused, kõigele lisaks on see ka oi kui maitsev! See sobib määrimiseks röstsaia või -leiva peale ning lisandiks lihaprae juurde.

.
Jõululaua rikkus ja uhkus saabub kohale sel hetkel, mil kantakse ette suur ja särisev lihapraad. Kuidas küpsetada suur lihapraad mahlaseks? Olenevalt liha liigist — veis, part, lammas või siga —, peaksid teadma selle küpsetamise põhitõdesid, et jõulupraad tuleks just selline, nagu sa soovid — hõrk ja mahlane! Toomegi eri lihadest tehtud praadide tegemise juhendid, retseptid ja pakume juurde ka kastmeid ja lisandeid.

Pasteet pidulauale ja muidu...

Pasteet on paljudele menüü täiesti tavaline osa ja üldiselt kelleski väga kirgi ei küta. Nagu paljude asjadega, on endatehtud pasteet hoopis teine tera.

Kuigi eestlaste armastatuim liha on seakaelakarbonaad, tekib searümba lahtilõikamisel rohkelt erinevaid tükilihasid, mis õiges toidus ja korrektselt valmistatuna viivad keele alla.
Loe edasi ...
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid