Need 4 reeglit kehtivad nii riietumisel kui kodu kujundamisel! Vaata järele!
Mis on ühist enda riietamisel ja kodu kujundamisel? Vastus on, et kummagi puhul kehtivad ühed ja samad põhimõtted, mis tagavad stiilse tulemuse. Seega, kui pead ennast vilunud riietujaks, kukub sul tõenäoliselt sama hästi välja ka kodu kujundamine. Millised on need reeglid, mis garanteerivad arvukad komplimendid nii sinu
välimusele kui kodule?
1. Pane paika värvikombinatsioon
Nii riietuse kui sisekujunduse puhul saab kõik alguse värvidest. Mõni stilist on lausa öelnud, et stiilide mõttes võib kombineerida absoluutselt kõike - oluline on vaid, et komplekti muudaks tervikuks läbimõeldud värvikasutus.
Kindlasti oled näinud moeajakirjades pilte, kus modelli seljas olevat roosat õhulist kleiti täiendavad robustsed mustad tanksaapad. Võib-olla panid tähele ka seda, et modelli käel ilutsev must käevõru oli huvitavas dialoogis tanksaabastega? Tulemus võib meeldida või ka mitte meeldida, ent kindlasti ei jäta see suvalist muljet (värvid sobivad omavahel ja korduvad) ja, mis kõige olulisem, paneb inimesed nähtust rääkima.
Sama kehtib ka kodude puhul - kui soovid, võid kombineerida kõikvõimalikes stiilides sisustuselemente ja mööbliesemeid, ent jälgi, et see kõik sobiks omavahel kokku värvide poolest. Selleks vali välja kaks-kolm erksamat värvitooni ja mõned neutraalsed toonid (must, hall, beež, valge) ning tegutse ainult selle värvigamma piirides. Ehk siis, kui oled otsustanud, et kasutad oma kodus erksamatest värvidest sinist, rohelist ja lillat, siis piirdugi ainult nendega ja ära too enam sisse teisi, juhuslikuna mõjuvaid värvilaike - punast diivanipatja, oranžikat seinapilti jms.
2. Mängi tekstuuridega
Kihilisus teeb imet nii riietuse kui kodu puhul, eriti kui oled kasutanud rahulikke värve ja väheseid mustreid. Kujuta ette lihtsa lõikega valget trikotaažpluusi, mida on kombineeritud ühevärvilise halli seelikuga. Kõlab igavalt? Sama igavalt mõjub kodu, kus kõik pinnad on siledad ja ühevärvilised, ning pole ühtegi köitvat kohta, millest silmal kinni hakata.
Kui sa ei armasta julgeid mustreid, siis üks võimalus visuaalse huvitavuse lisamiseks on tekstuurid. Riietuse puhul muutuks eespool kirjeldatud kombinatsioon palju põnevamaks, kui valge pluus oleks kaunistatud väikeste villapallikestega või kui riie oleks muu huvitava tekstuuriga. Põnevad kangad mõjuvad väga hästi ka kodule. Rikasta ühevärvilist diivanit suuresilimuselise kootud pleedi või vahvelkangast katteriidega diivanipatjade abil. Voodile võid aga paigutada mõnusa karvase padja - selle pehmus sobib magamistuppa lausa imeliselt!
3. Miksi erinevaid metalle
Kas mäletad veel reeglit, et aksessuaaride puhul ei tohi kulda ja hõbedat segamini kasutada? Tegemist on jällegi ühe iganenud reegliga, mis vaid pärsib tänapäeva inimese loovust ja mitmekülgsust. Sellegipoolest tasub eri (viimistlusega) metallide miksimisel olla ettevaatlik - maitseka tulemuse saavutamiseks vali üks metall, mis on domineeriv ja teine, mis seda täiendab. Umbes kaks kolmandikku aksessuaaridest peaksid olema domineerivast metallist ja ülejäänud täiendavast.
Kodu puhul vali samuti üks domineeriv metall ja täienda seda veel ühe või koguni kahe teistsuguse metalliga. Näiteks võid teha sellise jaotuse, kus kõik käepidemed ja santehnika on roostevaba terase karva (domineeriv metall), valgustites aga esineb lisaks sellele ka messingit (täiendav metall). Nii jääb tulemus mõnusalt soe ja mitmekesine.
4. Riski!
Nii mõnigi stilist on arvamusel, et see pole sugugi huvitav, kui kogu riietus on turvaliselt ühes ja samas stiilis - läbinisti sportlik, casual, pidulik, kontorilik vms. On igati värskendav, kui riietumise puhul juletakse võtta riske - miksitakse pidulikke detaile sportlikega (viigipüksid ja ketsid), minimalistlikke elemente etnolikega (valge maika ja satsiline seelik) jne.
Üks kindel viis, kuidas eri stiilide kombineerimisel mitte ämbrisse astuda, on taaskord valida üks põhistiil ja täiendada seda ühe üllatava elemendiga, mis on sootuks teisest stiilist. Näiteks jätab ägeda mulje, kui paned selga korrektse pükskostüümi, jalga aga kingade asemel tennised. Või kasutad juba eespool kirjeldatud õhulise kleidi ja tanksaabaste kombinatsiooni. Ka lõhkiste teksade ja pintsaku kooslus on endiselt aktuaalne.
Kodus võid samamoodi valida ühe konkreetse stiili ja vürtsitada seda üksikute "tulnukatega" (kuna kodu on oma mahult suurem, võib ka üllatavaid elemente olla rohkem kui üks). Lisa kaasaegsele interjöörile vaheldust mõne traditsioonilisema mööbliesemega, rikasta maamaja stiilis interjööri glamuurselt läikiva kohtvalgustiga või karasta pehmet romantilist interjööri julge geomeetrilise mustriga.
Sisekujundaja nõuandeid loe rohkem blogist Sisustuslust!