Lihtsaid tarkusi tekstiilide hooldamisel
* Siid on üks pikema kiuga kerge ja kallis materjal. Siidist esemeid ei maksa üleliia triikida, vajadusel teha seda niiskelt ja pahemalt poolt. Siid kardab päikesevalgust, kuuma, mustust ning higi, seega mustalt seisma jätta seda ei maksa.
* Villaseid esemeid peaks triikima auruga ja läbi niiske lapi, sest muidu kiud "sureb".
* Õrnade tekstiilide säilitamiseks ja hoiustamiseks sobib pleegitamata puuvillane kangas. Enne kui võtate esemete hoiustamiseks plaanitud kanga kasutusele, peske see läbi.
* Roostekahjustusi saab pleegitada happega. Kodus võib proovida mõjutamist sidrunhappe või ka sidruni endaga. Pärast seda ka peske eset, et hape välja loputada.
* Kui hakkate mõnda eset õmblustest lahti võtma, siis kindlasti märkige ja joonistage üles kõik detailid, nende asetus, kinnitus jms. Vastasel korral ei mäletata te hiljem kinnipanemisel, kuidas kõik varem täpselt oli.
* Kui on palju vanu üleriideid, mida soovite säilitada, siis vooderdage nende hoidmiseks riidepuud vatiiniga ning katke need kangast katetega. Asetage rõivad rippuma ning katke õlgadepealsed osad näiteks õhukese puuvillase kanga või kattelooriga – nii väldite tolmu kogunemist.
* Peakatteid hoidke sahtlites või karpides, vajadusel pehme paberiga täidetult. Vanu tanulinte võib hoida kerituna kas või majapidamis- või WC- paberi rulli pappsüdamikule.
* Väga hea puhastaja on filterpaber (kuivatuspaber vanade vihikute vahelt). Tehke paber õrnalt niiskeks ning asetage esemele. Filterpaber tõmbab mustuse endasse. Muidugi puudutab see vaid kerget ja lahtisemat mustust õrnadel esemetel.
* Kopituselõhna vastu aitab kõige paremini tuulutamine, samuti tuleks ventileerida ruume, kus vanu asju hoitakse.