Rohtne ohhoota lauk.

Rohtseid lauke võiks ümber istutada 3–5 aasta tagant. Kiirekasvulised ja lühiealised laugud, mis kasvavad kähku tihedaks ja kus õiesaak jääb kiduraks, ootavad kindlasti 2–3 aasta tagant uuendamist.

Sageli kipuvad ka umbrohud selliste rohtsete laukude puhmikuid kimbutama, siis tasub samuti uuenduskuur ette võtta. Hilisema õitsemisega lauke tuleks uuendada kevadel (rauklauk, euroopa lauk), varajased tärkajad saab juba suve teisel poolel ette võtta.

Välja kaevatud ja puhastamata murulauk.

Tuntuim ja söögitaimena armastatud rohtne lauk on murulauk. Ta annab varakult saaki, ja kui teha suve keskel tagasilõikamine, saab saaki ka suve lõpul. Õied on tal samuti ilusad, aga kahjuks väheneb saak ja õiteilu korrelatsioonis puhma vanusega.

Uuenduskuur võtke ette suve teisel poolel. Selleks kaevake puhmad üles ja sorteerige taim taime haaval kuivanud ja surnud taimed ilusatest noortest. Puhastage sibulad vanadest lehtedest ja umbrohust. Uued taimed võib jagada tillukesteks kimpudeks, aga sibulad võib maha istutada ka ühekaupa, siis on neil rohkem aega “täis” kasvada.

Sibulad istutage kolme sibula ehk 2–3 cm sügavusele. Kuna tegu on rohtse lauguga, peab taimi hiljem ka kastma.

Kui uuendus ette võtta suve esimesel poolel, saab sügisel juba ilusa rammusa saagi.

Puhastatud, sorteeritud ja kimbukestesse jaotatud murulauk.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid